Секретар Львівської єпархії взяв участь в урочистостях з нагоди 150-річчя Львівської залізниці.

 

4 листопада Львівська залізниця, одна з найстаріших в Україні відзначила своє 150-річчя.  Вона пролягає в південно-західній частині України на території 7 мальовничих областей Карпат, Прикарпаття, Волині, де розташовані чисельні курортні зони та туристичні маршрути. Завдяки географічному розташуванню, Львівська магістраль забезпечує перевезення пасажирів і експортно-імпортних вантажів між Сходом і Заходом, Північчю і Півднем, тому вона по праву називається головними воротами України в Європу.

На запрошення Начальника ДТГО «Львівська залізниця»  Б.П. Піха, Голови профспілкової організації А.А.Сенишина і за благословенням архієпископа Львівського і Галицького Августина секретар Львівської єпархії Української Православної Церкви протоієрей Богдан Білас взяв участь в урочистостях, які відбулися 7 листопада на головному залізничному вокзалі станції Львів.

В рамках святкування відбулося відкриття меморіальної дошки та театралізоване дійство – представлено прибуття першого пасажирського потягу. Адже саме з ця подія вважається відправною точкою історії Львівської залізниці. Саме тоді о 14.30 святково прикрашений потяг «Ярослав», що складався з двох вагонів і чотирьох «візків», по новозбудованій колії прибув зі столиці Австрійської імперії, Відня, до головного міста Королівства Галичини та Лодомерії – древнього княжого Львова.

«Відтоді і до сьогодні, через віки, покоління і події, коліями Львівської залізниці курсують сотні поїздів, а тисячі залізничників забезпечують комфорт і безпеку для кожного пасажира. Львівська залізниця – це майже 4,5 тисячі кілометрів колії, 55 тисяч працівників, 354 станції, 6933 штучні споруди, 5 дирекцій залізничних перевезень і 17 переходів на кордонах України із сусідніми європейськими державами, – зазначив у вітальному слові  Начальник ДТГО «Львівська залізниця»  Б.П. Піх.

Протоієрей Богдан Білас приєднався до поздоровлень, що їх склали залізничникам очільники міста і численні гості: передав в дар ікону Божої Матері «Ікономісса» та зачитав привітання від архієпископа Львівського і Галицького Августина.

Святкування продовжилося урочистою академією у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Прес-служба Львівської єпархії