Львів зустрічає єпископа Філарета

9 січня 2011 року у м. Львові вірні урочисто зустрічали Преосвященнішого єпископа Дрогобицького Філарета, новопризначеного вікарія Львівської єпархії. Представити владику Філарета майбутній пастві прибув Високопреосвященніший архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Постійний член Священного Синоду Української Православної Церкви, Керуючий справами УПЦ.


Вранці біля свято-Георгіївської церкви, яка тимчасово виконує функції кафедрального собору Львівської єпархії, Владик зустрічали: настоятель митрофорний протоієрей Роман Коломийчук з кліром свято-Георгіївської церкви, а також обласний благочинний митрофорний протоієрей Стефан Хомин та чисельні вірні, які поспішали привітати новопризначеного пастиря. Адже на Львівську кафедру обрано в і к а р н о г о єпископа вперше за всю історію існування Львівської єпархії і Галицької митрополії взагалі. Староста церковної общини Бойко О.І. вручив гостям коровай і привітав їх зі світлим празником Різдва Христового, також співробітники Львівської єпархії привітали владику Філарета і вручили йому квіти.

Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві очолив Високопреосвященніший архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан у співслужінні з Високопреосвященнішим архієпископом Львівським і Галицьким Августином, Преосвященнішим єпископом Дрогобицьким Філаретом, та сонмом духовенства Львівської єпархії. Проповідь на тему Євангельського читання виголосив владика Філарет.

Після закінчення богослужіння Керуючий справами УПЦ Високопреосвященніший архієпископ Митрофан зробив офіційне представлення вікарного єпископа. Він зачитав постанову засідання Священного Синоду УПЦ від 23 грудня 2010 року (Журнал № 46) про обрання архімандрита Філарета (Кучерова) в єпископа Дрогобицького, вікарія Львівської єпархії. Також розповів про шлях служіння владики Філарета і зазначив, що в його особі архієпископ Августин отримав надійну опору у архіпастирському служінні.

Архієпископ Августин подякував владиці Митрофану за те, що маючи багато запланованих на ці дні богослужінь і справ у Митрополії, він зробив зміни у своєму графіку і прибув, щоб представити владику Філарета. Звернувшись до новопризначеного вікарія, архієпископ Августин сказав: «Дорогий владико Філарете, ми раді Вас вітати у Львові, я сподіваюсь, що ми будемо трудитися з Вами у злагоді, зі взаєморозумінням і у любові, і хай Господь благословить наші зусилля, адже церковне життя у Галичині має особливий характер. Бажаю Вам, щоб народ Вас любив і поважав. Зрозуміло, що молодий, освічений і обдарований єпископ не буде весь час вікарним архієреєм. Тож, якщо Ви у майбутньому очолите Львівську кафедру, я бажаю Вам послужити на Галичині довше мого 18 – річного терміну.» Звертаючись до вірних, владика Августин попросив ставитися до епископа Філарета з таким же розумінням і повагою, з якою вони ставилися до нього самого протягом усіх цих років.

У відповідь Преосвященніший єпископ Філарет подякував Високопреосвященнішому архієпископу Митрофану за те, що він відвідав м. Львів і представив його від імені Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. «Я вдячний за усі добрі слова, що прозвучали сьогодні на мою адресу, за молитви, якими ви усі мене підтримали, - сказав владика Філарет, - Я розумію, що воля Божа полягає не в тому, щоб творити волю свою, а в тому, щоб слухати волю Божу. І хай Бог у цей складний час розколів і розбрату зміцнить нашу Церкву. Я розумію власну неміч і у своєму служінні покладаюсь на волю Божу. Дай Боже, щоб вашими молитвами Господь укріпив мене у моєму служінні і щоб воно було благодатним для пастви, яка буде йти зі мною до кінця, щоб служіння моє було спасительним для душ вірних.»

Після виступів було проголошено «Многоліття» усім присутнім Владикам і проспівано у виконанні архієрейського хору під керівництвом протодиякона Валерія Калінчука.

За богослужінням молився новопризначений Атташе Генерального Консульства Російської Федерації у м. Львові Манько С.С. Полковник міліції Сулятицький І.В., кандидат психологічних наук, викладач Львівського державного університету внутрішніх справ від імені колективу закладу і ректора, полковника міліції, кандидата юридичних наук, доцента Маріна О.К. привітав присутніх з Різдвом Христовим і вручив архієпископу Августину і секретарю Львівської єпархії протоієрею Богдану Біласу грамоти за довголітню сумлінну душпастирську опіку і щоденну молитву за викладачів і курсантів цього навчального закладу.

Потім відбувся урочистий прийом.

Після прийому Владики Митрофан, Августин і Філарет відвідали Львівський свято-Преображенський жіночий монастир, що вже багато років діє у помешканні житлового будинку. Поважних гостей зустрічав з хрестом духівник монастиря митрофорний протоієрей Зиновій Курило, настоятелька всечесна ігуменя Варвара (Щурат-Глуха) з насельницями обителі. Владики увійшли до вівтаря домової церкви, потім усі проспівали тропар і кондак Різдву Христову. Коли гості ознайомились з умовами чернечого життя в монастирі, усі розчулились, плакали. Архієпископ Митрофан сказав: «Для того, щоб стільки років прожити в таких умовах потрібно або дуже любити Бога, або сильно бажати спастись». А новопризначений вікарій Львівської єпархії Преосвященніший епископ Філарет пообіцяв часто відвідувати і молитися у монастирі та запевнив насельниць, що постарається допомогти владиці Августину у вирішенні питання облаштування обителі.


Прес-служба Львівської єпархії