На фестивальному полі знову запалала маліжанська ватра

Нещодавно у Львівській єпархії УПЦ відбувся прийом  юних обдарувань області до Малої Академії літератури і журналістики. Діти охоче готувалися до 8-го Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я-2011». Часу було обмаль, але бажання є бажання.

8-й Міжнародний фестиваль «Рекітське сузір’я – 2011» проводився з 5 по 10 липня 2011 року в Закарпатті, село Міжгір’я.

Основною метою фестивалю “Рекітське сузір’я” було:

– вільне висловлення дитиною своєї думки, неупередженість в оцінках тих чи інших фактів та їх оприлюднення в усній, письмовій формі у своїх творах.

– отримання інформації та матеріалів з різних національних і міжнародних джерел, особливо тих, які сприяють здоровому фізичному і творчому розвитку, соціальному, духовному та моральному благополуччю дітей шкільного віку;

– надавали можливість юним обдаруванням України та української діаспори в інших країнах, де засновані літературно-мистецькі осередки, відділення МАЛіЖ, розкривати свої творчі здібності.

– заохочували обдарованих дітей до проходження стажування за обраним фахом у вітчизняних та іноземних друкованих та електронних засобах масової інформації;

– відстоювали духовні та історичні здобутки українського народу;

– розширяли у юних митців пера, фото і малюнку художнє мислення, переймали досвід провідних фахівців в літературі та журналістиці, художній фотографії  малюнку, авторської пісні та сценічного виконання;

– привертали увагу учасників та гостей фестивалю до збереження довкілля, самобутньої архітектури, традицій та звичаїв мальовничого закарпатського краю;

Творчі змагання між учасниками фестивалю проводилися у семи номінаціях:

– Поезія;
– Проза;
– Журналістика (художньо-публіцистичні жанри: замальовка, новела, образок)  та серед редакцій учнівських газет;
– Малюнок;
– Художнє фото;
– Авторська пісня;
– Літературно-музична композиція.

3.9    Вікові групи конкурсантів (учні):

– 3-5 класи;
– 6-8 класи;
– 9-11 класи

Учасники фестивалю брали участь у кількох номінаціях, але особисто озвучували, представляли конкурсні твори – тільки в одній номінації. У інші передавали свої твори журі тої чи іншої номінації і оприлюднювали свої твори на фестивальній сцені у національному одязі і в стилізованому до національного.

На фестивалі були представники десяти областей України, Польщі, Америки, Франції, Росії, Молдови, Вільям ЛАМПТЕЙ (Гана), Лінда Бенжамін – Нігерія, Віктор Біціко- Нігерія, Ольга Царицанська - голова Чикагського  творчого об'єднання українців.

Журі фестивалю «Рекітське сузір’я» оцінювало твори і визначло лауреатів та призерів конкурсу, відбирало кращі твори, які можуть бути надруковані у літературно-мистецькому журнал-газеті «Сузір’я», інтернет-порталах  «Мала Академія літератури і журналістики», «Скарб Папча», наступному томі авторів колективної книги “Рекітське сузір’я” або інших всеукраїнських та зарубіжних виданнях.

З метою ефективної роботи фестивалю «Рекітське сузір’я», збереження цінних подарунків, відзнак, тощо за колективним рішенням керівників обласних відділень ГО МАЛіЖ призначався голова Призового фонду фестивалю, його заступники, секретар і члени цього фонду.

Неповторні враження залишились від екскурсій в музеї, гори, на озера,від дитячої творчої програми, в якій говорила сама дитяча душа, чиста, як ангельський світ.

Чудова краса Карпат заполонила серця кожного з нас.

На святі побували і вітали обдаровану юнь з поступом у самостійний світ творчості обласна, районна та місцева влада, керівник відділення ГО МАЛіЖ в Ужгородському районі поетеса-пісняр Маріанна Салай-Пак, директор ліцею, поети і журналісти, професіонали фото, гості і шанувальники волонтерського руху МАЛіЖ та інші.

Особливо хочу відмітити роботу нашого ректора Василя Федоровича Тарчинця, який душу і серце віддає дітям. Це йому належить вклонитися за те що він відкрив ворота до Академії нашим дітям ось уже вісім років.

Основне, що наші дітки Львівської області заняли гідні місця:

ЛЬВІВ:

1. Кава Назар, Садовий Тарас і Бойко Сергій  (ЗОШ № 69) отримали 2-е місце за літературно - музичну композицію. Нагороджені грамотами.
2. Кава Назар за художнє фото отримав Гран-прі і в нагороду мікрохвильову піч.
3. Гусак Олена та Гриців Ліля (НВК школа-садок «Софія») в номінації «Проза» отримали грамоти.

СТРИЙ:

1. Хуснулін Дмитро – нагороджений грамотою за літературно-музичну композицію.
2. Карпин Олена – Диплом за 2 місце по художньому фото і 1000 гривень від благодійного фонду «Смолоскип».
3. Коростинська Софія – грамоту за літературно-музичну композицію.

ЖОВКВА

1. Жук Ніна – 3 місце в сценічному виступі. Нагороджена   грамотою.

СТОЯНІВ

1. Крищук Інна  – Грамота за поезію і грамота за прозу ( здавала заочно свої твори).

Діти приїхали задоволені, відпочили і придбали багато друзів, досвіду. А ще всі ми вдячні Богу за його милість і теплу руку, що вела нас до перемоги.  Діти  і я особисто виражаємо особливу подяку Вам, владико, за Ваші молитви і моральну підтримку маліжан, за духовну мудрість і ідеї.

Адміністрація і журі  8-го Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я-2011» нагороджують Вас, владико Августин, і протоієрея Богдана Біласа «ПОДЯКОЮ» від Малої Академії літератури і журналістики за святі молитви, благословення і обдаровану юнь Стрия, Жовкви, Стоянова Вашої єпархії. Хай завжди Господь буде з нами!!!

Ангеліна Оборіна, поетеса, проректор МАЛіЖ
м. Львів 14. 07. 2011р