В день Відання свята Пасхи на парафії на честь Почаївської ікони Пресвятої Богородиці м. Стебника звершене нічне Богослужіння

8 червня 2016 року, в день Відання свята Пасхи, уже традиційно в домовому храмі парафії на честь Почаївської ікони Пресвятої Богородиці м. Стебника звершене цілонічне Богослужіння, за яким була піднесена особлива молитва за збереження в українському суспільстві сімейних цінностей.

Уставне Богослужіння  було звершено відповідно до грецької традиції, за якою чинопослідування відбувається аналогічно до Пасхальної седмиці із співанням пасхальних часів.

Також перед Літургією для поклоніння вірних за давньою українською традицією на середину храму була поставлена плащаниця Господня, яка там знаходилась до закінчення Богослужіння.*

Богослужіння звершив голова єпархіального відділу у справах сім’ї та настоятель парафії священик Михаїл Коник, за яким  молилися, як парафіяни храму так і православні паломники парафій міст Дрогобича, Трускавця і Борислава.

*ДОВІДКА: С.В. Булгаков в своїй праці «Настольная книга священно-цековного служителя» досліджуючи уставні вказівки церковного служіння, говорить, що на території сучасної України Віддання свята Пасхи здійснюється дещо інакше, зокрема щодо підняття з престолу плащаниці Господньої, зазначає: «…Перед Літургією в день Віддання св. Пасхи священик піднімає плащаницю з престолу, виносить її на середину храму і поставляє її на стіл, на якому вона зазвичай лежала в п’ятницю і суботу Страсного тижня.
Вірні приходять в храм, цілують плащаницю і ставлять перед нею багато свічок. На закінчення Літургії, після двічі співу: «Буде ім’я Господнє…», священик виходить із вівтаря до плащаниці, тричі навколо кадить і на голові зі співом тропаря: «Вознеслся єси во славі, Христе Боже наш…» або стиха: «Вознесийся на небеса, Боже…»  заносить її у вівтар і поставляє на місце, де вона зберігається протягом цілого року. Опісля співається третій раз: «Буде ім’я Господнє…», читається 33 псалом і Літургія закінчується по Уставу…».