Єпископ Філарет: Митрополит Онуфрій - справжній українець і патріот нашої держави

 

 

13 серпня Собор єпископів Української Православної Церкви обрав нового Предстоятеля - митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія. Єпископ Львівський і Галицький Філарет поділився з "Правмиром" думками про Собор єпископів УПЦ та нового Предстоятеля.

"Собор єпископів УПЦ пройшов у високодуховній атмосфері. Звісно для Церкви цей собор був не звичайним, ми не кожного року обираємо Предстоятеля Церкви і тому перед архієреями стояла велика відповідальність за майбутнє Церкви, збереження її єдності. Як ніколи єпископат був єдиним в прийнятті рішень щодо регламенту Собору і процедури обрання Предстоятеля.

Перш за все треба сказати про те, що в Церкві керує Святий Дух. Ми віримо і впевнені в тому, що саме Господь обрав Предстоятеля Церкви через єпископське визнання.

Сьогодні дуже багато звучить закидів на адресу нового Предстоятеля, що він є нібито надто консервативною людиною, при якому зупинеться життя Церкви і комунікація з суспільством. Хочеться відповісти на ці заяви так - консерватизм проявляється суто в збереженні Канонів Церкви і духовного життя людини.

Сьогодні це дуже важливі фактори для збереження духовного життя суспільства і країни в цілому. Митрополит Онуфрій є щирим українцем і патріотом нашої держави, який глибоко розділяє культуру і традиції нашого народу.

На скільки мені відомо Митрополит Онуфрій є дуже витриманою людиною відносно церковно-державних стосунків. Система його церковного управління і єпархією, і Церквою, за період його Місцеблюстительства, показала, що ці стосунки мають бути суто дипломатичними, такими які не загрожують розвитку Церкви і Держави, суспільних відносин і не загрожують процесу злиття Церкви і Держави, тобто не політизують Церкву. Пріоритетом Митрополита Онуфрія є молитва про Державу, державну владу та український народ, в якій Господь мусить всіх умудрити. Мені здається, що церковно-державна позиція Митрополита Онуфрія не буде відрізнятися від позиції блаженнопочившого Митрополита Володимира".