Єпископ Філарет взяв участь у зустрічі мощей великомученика Георгія Побідоносця у Києво-Печерській Лаврі

30 жовтня, з благословення Святішого Патріарха Константинополя і Нового Риму Варфоломія І і Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та за сприяння Президента України Віктора Януковича, з монастиря Ксенофонт Святої Гори Афон до України прибули чесні мощі (правиця) великомученика Георгія Побідоносця.

Делегацію Української Православної Церкви, яка доставила мощі, очолив вікарій Київської Митрополії єпископ Бородянський Варсонофій. Разом з правицею з афонського монастиря була привезена древня ікона великомученика Георгія Х століття.

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви біля Святих воріт Києво-Печерської Лаври зустріч святині очолили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній та намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

У зустрічі мощей участь взяли: ієрархи Української Православної Церкви – архієпископ Білогородський Миколай, єпископи Макарівський Іларій, Львівський і Галицький Філарет, Обухівський Іона, Ірпінський Климент, Фастівський Даміан, Васильківський Миколай, духовенство Київської єпархії, вихованці Київських духовних шкіл, вірні.

В  Успенському соборі перед мощами великомученика Георгія та його іконописним зображенням був відслужений молебень.

За богослужінням молився Президент України Віктор Янукович.

Святий великомученик Георгій Побідоносець (II - III ст.) виріс у Каппадокії (Мала Азія) у християнській сім'ї. Вступивши до римського війська, святий Георгій своїми ратними подвигами заслужив увагу імператора Діоклетіана і був призначений одним зі старших воєначальників. Отримавши доручення імператора про переслідування християн, Георгій відкрито проголосив себе християнином і свідомо пішов на страждання заради Христа. Після восьмиденних тяжких катувань з вимогою зректися Христа, був обезголовлений у 303 (304) році. Шанування Георгія як святого відразу розповсюдилося по всій імперії і підтвердилося багатьма чудесами.

Син хрестителя Русі великого князя Володимира князь Ярослав Мудрий був охрещений з ім’ям Георгій. На початку 11 ст. Князь Ярослав (Георгій) спорудив у Києві поблизу Софійського собору мурований чоловічий монастир на честь свого небесного покровителя – святого вмч. Георгія Побідоносця. Наразі на цьому місці розбито сквер, посеред якого на фундаменті давньоруської Георгіївської церкви височить православний хрест.

Офіційний сайт УПЦ