Єпископ Львівський і Галицький Філарет взяв участь в роботі Архієрейського собору Руської Православної Церкви

5 лютого 2013 року Освященний Архієрейський Собор Руської Православної Церкви завершив свої труди. У роботі Архієрейського Собору, до складу якого входить 290 ієрархів, взяли участь 280 із них. Третина єпископів — 88 — були висвячені протягом останніх чотирьох років. Засідання Собору проходили в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя.

На свідчення єдності Руської Православної Церкви на Собор прибули Преосвященні з 247 єпархій Росії, України, Білорусії, Молдови, Азербайджану, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Таджикистану, Туркменії, Узбекистану, Естонії, а також єпархій, що знаходяться у далекому зарубіжжі.

В роботі Архієрейського собору взяв участь і Керуючий Львівською єпархією, єпископ Львівський і Галицький Філарет.

1 лютого відзначалася четверта річниця інтронізації Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила. Цей день ознаменувався соборним богослужінням у Храмі Христа Спасителя всього сонму архіпастирів Руської Православної Церкви на чолі з її Предстоятелем.

Того ж дня відбулася зустріч членів Архієрейського Собору з Президентом Російської Федерації В.В. Путіним, під час якої обговорювалися ключові питання церковно-державних відносин. Глава Російської держави дав високу оцінку трудам Руської Православної Церкви, а також відповів на низку запитань архіпастирів.

2 лютого, у перший день роботи Собору, з доповіддю про життя й діяльність Руської Церкви до Собору звернувся Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. Предстоятель Руської Православної Церкви докладно описав різноманітні аспекти внутрішньоцерковного життя, а також церковно-державних та церковно-суспільних відносин на всьому канонічному просторі Руської Православної Церкви. У доповіді були порушені, зокрема, питання, пов'язані з утворенням нових єпархій і створенням митрополій, життям парафій за кордоном, фінансово-господарські аспекти діяльності Церкви і різноманітні теми духовної освіти. Прозвучала оцінка місіонерського, молодіжного і соціального служіння Руської Церкви протягом останніх років. Також Святіший Патріарх торкнувся питання інформаційної діяльності Церкви, її діалогу з суспільством і державою. Предстоятель поділився своїм баченням міжправославних і міжхристиянських відносин, взаємодії з представниками інших релігій.

Члени Собору заслухали доповідь Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, в якій він дав оцінку сучасному стану канонічного Православ'я в межах України.

Наступними днями члени Архієрейського Собору в дусі церковної однодумності прийняли низку документів, запропонованих для розгляду Міжсоборною присутністю:

«Положення про обрання Патріарха Московського і всієї Русі»;
«Положення про склад Помісного Собору Руської Православної Церкви»;
«Позиція Церкви у зв'язку з розвитком технологій обліку та обробки персональних даних»;
«Позиція Руської Православної Церкви з реформи сімейного права та проблем ювенальної юстиції»;
«Позиція Руської Православної Церкви з актуальних проблем екології».
Було затверджено нову редакцію Статуту Руської Православної Церкви з урахуванням внесених до нього поправок.

Архієрейський Собор також прийняв рішення про загальноцерковне прославлення преподобного Далмата Ісетського, прославленого раніше в соборі місцевошанованих Сибірських святих.

Одним із важливих документів, ухвалених Собором, стало Положення про матеріальну й соціальну підтримку священнослужителів, церковнослужителів і працівників релігійних організацій Руської Православної Церкви, а також членів їх сімей.

Собором було ухвалено Положення про нагороди Руської Православної Церкви. Документ упорядковує систему загальноцерковних та богослужбових нагород Руської Церкви, що їх було засновано в різні часи.

Одноголосним рішенням членів Собору було затверджено на новий термін діючий склад Загальноцерковного суду.

На закінчення Освященний Архієрейський Собор ухвалив Постанови та звернувся з Посланням до кліру, чернецтва й мирян Руської Православної Церкви.

Усім дням роботи Собору передувало служіння Божественної літургії в Храмі Христа Спасителя. На богослужіннях цими днями підносилися сугубі молитви про благополучне проведення Архієрейського Собору.

Прес-служба Львівської єпархії/ patriarchia.ru