Вікарій єпархії єпископ Дрогобицький Філарет мав зустріч з делегацією Галицьких скаутів

У понеділок 4 червня 2012 року, в день Святого Духа, після Божественої літургії у Свято-Георгіївському храмі в м. Львові вікарій Львівської єпархії єпископ Дрогобицький Філарет прийняв делегацію молоді Застави «Львів» Федерації Скаутів «Галицька Русь», яку очолили Президент ФСГР Кирило Арбатов та начальник Застави «Львів» Данило Бондар.

Скаути привітали Його Преосвященство з великим святом та розповіли Владиці про свою участь у Всеукраїнського скаутського форуму до відзначення 100-річчя українського скаутського руху, який урочисто розпочався на Софійській площі Києва та 4 дні проходив на мальовничих берегах р. Рось на Черкащині та про підсумки заходу, учасниками якого стало понад 1700 молодих людей з України та шести держав Євразійського регіону.

Організатором форуму виступила ВМГО «Національна Організація Скаутів України» у розбудові якої галицьки скаути беруть активну участь разом з православними скаутами Київщини, Сумщини, Полтавщини, Дніпропетровщини, Миколаївщини, Криму та інших регіонів України. Скаути представили увазі Владики Подяку Оргкомітету форуму за допомогу в організації та проведенні заходу, якою була відзначена «Федерація Скаутів «Галицька Русь» та відповіли на питання архієрея.

Питання Владики Філарета стосувалися змісту символіки організації та форми скаутів, особливостей організації таборів та мандрівок, внутрішнього устрою Федерації. Особливу увагу Преосвященніший владика звернув на необхідність використання потенціалу таборів не тільки для зміцнення організму та волі молодої людини, але й для внутрішнього її зростання, духовного розвитку. Владика порадив молоді подумати над організацією під час мандрівок духовних вправ у формі бесід, днів роздумів тощо.

Скаути розповіли про свій досвід внесення у програму скаутських заходів духовної складової, активну допомогу у цьому православних ієрархів, кліриків та мирян, а також постійну підтримку Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина.

Зацікавлення Владики Філарета викликав факт перебування у складі Федерації молоді різних національностей та віросповідань. Скаути розповіли, що членами та волонтерами Федерації є діти та молодь як із православних родин, так і з родин, які відносять себе до числа вірних Вірменської Апостольської Церкви, римо та греко-католиків, представників інших традиційних для регіону конфесій, а також про те, що духовну опіку організації здійснюють тільки священники Української Православної Церкви.

У своєму зверненні до галицьких скаутів єпископ Філарет наголосив на тому, що ось такими прикладами взаємоповаги, дружби та спільної діяльності молодь надає сучасному суспільству важливий сигнал та заклик до об’єднання навколо загальнолюдських цінностей.

На завершення зустрічі скаути отримали благословення Його Преосвященства на подальшу діяльність та слова підтримки і готовності сприяти реалізації ініціатив молоді єпархії зі сторони Владики Філарета.

Текст Кирило Арбатов