Неділя Торжества Православ’я

У першу неділю Великого посту православні християни святкують Торжество Православ’я. 13 березня ранню Божественну літургію у Свято-Георгіївському храмі міста Львова звершив Преосвященніший єпископ Дрогобицький Філарет у співслужінні духовенства храму. Після Літургії Владика звернувся до вірних з архіпастирським словом. Він говорив про походження свята Торжества Православ’я – перемоги Церкви над іконоборницькою єрессю. Зокрема, Владика Філарет сказав, що основою життя віруючої людини є любов до Бога та ближнього. Той, хто вносить в Церкву розкол і розділення, не має головної християнської чесноти – любові.

Третю Божественну літургію звершив Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин у співслужінні духовенства храму. Після читання Євангелія Владика виголосив проповідь. Під час проповіді Владика Августин на основі Святого Письма  пояснив духовний зміст іконовшанування. Після завершення Літургії Владика звершив молебний чин Торжества Православ’я. Під час молебну протодиякон Олександр Іванченко виголосив анафему відступникам та єретикам, а також вічну пам’ять спочилим та многоліття всім живим православним християнам. За Літургією в храмі молився Генеральний Консул Російської Федерації у Львові Гузєєв Євген Федорович. Владика Августин привітав почесного гостя, який звершує свою дипломатичну місію у Львові, та вручив йому високі церковні нагороди: орден Руської Православної Церкви благовірного князя Даниїла Московського ІІІ ступеня, орден Української Православної Церкви преподобного Іллі Муромця ІІ ступеня та свою Благословенну грамоту. Владика подякував Генеральному Консулу за те, що під час свого служіння він з виключною увагою і турботою ставився до прохань та проблем духовенства і вірних у вирішенні питань, що перебувають у його компетенції, а також за те, що він багато потрудився на користь Святої Православної Церкви у Західній Україні.

У відповідь Євген Федорович подякував Владиці та всім присутнім за молитовну підтримку під час його майже шестирічної дипломатичної місії у Львові.

Потім у Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин прийняв Генерального Консула Російської Федерації  у Львові Гузєєва Є.Ф. та відповідального за зв’язки Львівської єпархії УПЦ з Генеральним Консульством Російської Федерації у Львові протоієрея Миколая Баранова.

 

Прес-служба Львівської єпархії