У секторі максимального рівня безпеки Львівського слідчого ізолятора звершені таїнства Сповіді та Святого Причастя для засуджених

31 травня 2012 року у секторі максимального рівня безпеки Львівського слідчого ізолятора звершені таїнства Сповіді та Святого Причастя для засуджених.

У дні Великого посту у виправній колонії максимального рівня безпеки, що розташована у передмісті Сокаля, сталась пожежа. Репортажі про цю подію показували чи не всі телевізійні канали України і писали мало не всі газети нашого регіону. З корпусу, у якому утримувались засуджені до тюремного та довічного ув’язнення, були евакуйовані всі в’язні і цього ж дня перевезені в інші установи. Ця подія стала перешкодою для звершення сповіді та прийняття Святого Причастя засудженими, які за час свого перебування в установі звикли сповідатись кожен піст.

Частина засуджених до довічного ув’язнення нині утримується у приміщенні Львівського слідчого ізолятора. В’язні, коли облаштували свій побут на новому місці, звернулись до адміністрації з проханням запросити православного священика. Заступник начальника ЛСІЗО з соціально-виховної та психологічної роботи майор внутрішньої служби Щербатий О.Р. звернувся до Львівського єпархіального управління Української Православної церкви. Архієпископ Львівський і Галицький Августин благословив відвідати своїх духовних чад священика Георгія Якубівського з м. Червонограда, що опікувався ними  протягом кількох попередніх років.

Коли сталась пожежа, отець Георгій серйозно засмутився, що засуджені не мали змоги сповідатись у Великий піст, тому з готовністю прийняв запрошення пенітенціарної служби прийняти сповідь засуджених і причастити їх Святих Христових Тайн.

Перед відвіданням сектору максимального рівня безпеки нас запросили у кабінет соціально-виховної та психологічної роботи, там нас привітав начальник Львівського слідчого ізолятора Гальчишак Богдан Степанович. Він радо познайомився зі священиком і розпорядився, щоб у відділенні створили належні умови для звершення Таїнства.

Отець Георгій добре обізнаний із специфікою подібних закладів тому звик обмежуватись необхідним мінімумом.

З Олегом Романовичем Щербатим та психологом установи Лютим Р.Б. ми вирушили до їхніх підопічних. У несподівано світлому коридорі нас зустрічав начальник сектору максимального рівня безпеки капітан внутрішньої служби Сак В.В. Кілька запитань про потреби священика і отець Георгій в окремій камері  почав готуватись до зустрічі з засудженими. Під склепіннями старовинного монастиря полинула тихенька молитва і пахощі ладану…

Протягом кількох годин священик приймав сповідь, причащав сповідників, давав настанови. На згадку кожний отримав «Молитвослов для засуджених». Тут хочу зауважити, що коли дата відвідин сектору ДУ була визначена, всіх засуджених попередили про це, і хто хотів, підготувався належним чином: дотримувався посту і вичитав Правило до Причастя. Так їх навчив о. Георгій.

За розпорядком дня настала година прогулянки, почергово всіх вивели у спеціальні дворики. Коли ж засуджені повернулись, то знайшли в камерах пакунки з гостинцями, які ми придбали за кошти, пожертвувані парафіянами Свято-Георгіївського храму в м. Львові. А від парафіян церкви святого Іоанна Богослова, що в м. Червонограді, отець Георгій кожному засудженому вручив подарунок з предметами першої необхідності.

Поки звершувалось Таїнство я спілкувалась з офіцерами та засудженими. Серед іншого Олег Романович Щербатий розповів, що відразу після прибуття всі засуджені отримали поштові конверти, щоб повідомити про себе своїм близьким, також кожному видали нові матраси, ковдри, подушки, постільну білизну.

Коли за нами зачинились ворота цієї установи, не змогла втриматись від сліз: хоч ці люди вчинили страшні злочини але не ми будемо їх судити. Бог бачить їхні душі, приймає їхні покаянні сльози. Він має владу карати і милувати. А ми будемо чинити за Христовим «що посієш, те й пожнеш» - будемо творити діла милосердя.

І пам’ятати приказку: від суми, тюрми і чуми не зарікайся.

Для прес служби Львівської єпархії

Оксана Костенко