Архієпископ Львівський і Галицький Августин звершив чин освячення накупольного хреста для храму на честь святого архангела Михаїла

 

18 травня, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький Августин звершив чин освячення накупольного хреста для храму на честь святого архангела Михаїла, який відроджується на території окремого полку Президента України.

Йому співслужили: настоятель храму архімандрит Лука (Винарчук), головний військовий священик Київського гарнізону протоієрей Василій Стецяк, голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної (тюремної) системи протоієрей Віктор Яценко та протоієрей Сергій Полєжаєв.

В урочистостях з нагоди освячення хреста взяли участь військовослужбовці Президентського полку, представники Міністерства оборони України, Генерального штабу та Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, благодійники храму. Зокрема, були присутні: староста церковної громади народний депутат України Болдирєв Ю. О., командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Воробйов Г.П., начальник Головного управління виховної та соціально-психологічної роботи ЗСУ генерал-майор Копаниця О.В., командир Президентського полку, при якому почалося відродження храму генерал-майор Плахута І.В., а також чинний командир цього полку полковник Плахтій В.М., член громади олімпійський чемпіон з боротьби Карматських О.О., секретар військового відділу Кулакевич В.С.

Освячення престолу та іконостасу планується звершити в кінці літа, а завершити повністю реставраційні роботи у полковій церкві планується до кінця поточного року.

Довідково: Храм на честь Архангела Михаїла був побудований на початку ХХ століття за заповітом та на кошти відомого Київського мецената Дехтярьова. В радянські часи святиня була занедбана та переобладнана під вартове приміщення військового училища. В роки незалежності було прийнято рішення про відродження святині. Відродження храму стало можливим завдяки підтримці керівництва Міністерства оборони України та Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

orthodox.org.ua