Архієпископ Львівський і Галицький Августин взяв участь в урочистому зібранні своїх земляків з нагоди 67-ї річниці від Дня Перемоги

 

9 травня, на запрошення Білоруської общини у м. Львові архієпископ Львівський і Галицький Августин взяв участь в урочистому зібранні своїх земляків з нагоди 67-ї річниці від Дня Перемоги.

Голова Білоруської общини генерал Куліков Сергій Володимирович привітав побратимів з «найвеличнішим святом нашого народу – Перемогою в Великій Вітчизняній війні» та побажав доброго здоров’я, великих успіхів в житті й оптимізму, «щоб усе ладилось і було гаразд».

Урочистості передбачали такі заходи: вітальне слово почесного члена Ради Білоруської общини, архієпископа Львівського і Галицького Августина; тематичну доповідь генерала Кулікова С.В. про значущість тилу в перемозі над ворогом; святковий концерт і почастунок – солдатську кашу та бойові сто грам.

Владика Августин привітав братів і сестер у Христі зі святом Перемоги та повідомив, що сьогодні у Свято-Георгіївському храмі у м. Львові було звершено першу заупокійну літію за тих, «хто потрудився до Дня Перемоги». Його Високопреосвященство з приємністю відзначив високий рівень організації цьогорічних заходів на Марсовому полі та на Холмі слави, що їх своєю присутністю вшанували губернатор міста й інші можновладці. Перемога, за словами Владики Августина, є одним із найвеличніших подвигів трьох братніх народів: «Не варто зважати на образи – Господь бачить ваш подвиг, знає і нагородить. Не слід соромитися прийти до церкви, помолитися за полеглих, свічку поставити чи георгіївську стрічку почепити. Усі в цьому світі мають своє покликання. Важить лише одне: скільки людей будуть вдячними тобі за вчинене для них добро».

На завершення Владика Августин побажав чесному зібранню виховувати дітей, внуків і правнуків у повазі до ветеранів Великої Вітчизняної війни та їхнього героїчного подвигу, що, як і сьогоднішнє церковне свято Переполовинення Святої П’ятдесятниці, є шляхом до спасення. У подарунок Білоруська громада отримала від свого земляка невеличкі гостинці та іконки.

Оксана Маліновська для прес-служби Львівської єпархії