Архієрейський хор «Глас» відвідав Сербію +фото

 

Архієрейський хор «Глас» під керівництвом протодиякона Валерія Калінчука відвідав Сербію з 20 по 24 квітня 2012 року з концертною програмою, складеною з церковних піснеспівів, а також українських народних пісень та творів світських композиторів.

Поїздка відбулася на запрошення сербського чоловічого камерного хору «Святий Серафим» і особисто керівника і диригента хору – Марка Пешіча. Адже два хори вже кілька років підтримують дружні стосунки, обмінюючись досвідом у царині церковного хорового співу. Хор «Святий Серафим» у 2010 році проїздом побував у м. Львові, де у Свято-Георгіївському храмі співав на вечірньому богослужінні і там познайомився з хористами «Гласу», який є архієрейським хором і супроводжує співом богослужіння у тимчасовому кафедральному соборі.

Потім на запрошення «Гласу» сербські хористи взяли участь у Фестивалі «Культура і духовність як багатство Європи», що відбувся в м. Трускавці Львівської області в травні 2011року.

Позаду залишились майже 1000 кілометрів шляху, 4 кордони, – і хористів привітала свята сербська земля, овіяна подвигами святителя Савви Сербського, святого великомученика Лазаря, царя сербського та преподобного Феодора Острозького!

Виступи хору «Глас» проходили у столиці Сербії м. Бєлграді. Перший концерт відбувся в суботу увечері в храмі Святої Тройці, настоятелем якої є протопресвітер Лазар Манігода.  Після концерту духовної музики хор виконав українські народні пісні та авторські твори українських композиторів на імпровізованому концертному майданчику біля храму.

У неділю хор «Глас» співав Божественну літургію за соборним богослужінням у Свято-Троїцькому храмі. Під час Літургії дияконське служіння звершував співак хору «Глас» диякон Євгеній Голуб.

Другий концерт духовної музики відбувся увечері 22 квітня в храмі Преображення Господнього, настоятелем якого є протоієрей Олександр Петрович. Після концерту відбулась дружня бесіда з настоятелем храму та парафіянами.

Хористи проживали в паломницькому корпусі жіночого монастиря Раковиць на честь святих Архангелів Михаїла і Гавриїла.

23 квітня львів’яни помолилися на ранковому богослужінні в монастирі і вклонилися могилі патріарха Павла, який тут похований.

Цього дня Марко Пешіч провів для «Гласу» екскурсію по місту Бєлграду. Хористи відвідали собор святителя Сави Сербського, собор святого Апостола і Євангеліста Марка, подвор’я Московського Патріархату, соборний храм та будівлю Сербської Патріархіїї, а також прогулялися центральними вулицями сербської столиці.

В той же день хор «Глас», сповнений вражень та приємних спогадів, попрямував в Україну, куди благополучно повернувся 24 квітня 2012 року.

Для прес-служби Львівської єпархії

протодиякон Валерій Калінічук та Віра Шувар