День пам’яті св.великомученика Георгія Побідоносця

 

6 травня, день пам’яті святого великомученика Георгія Побідоносця,  на честь якого освячений кафедральний храм Львівської єпархії УПЦ і який вважається Небесним Покровителем міста Львова, завжди особливо урочисто святкується львів’янами.

Цього року молитовно розділити радість свята і взяти участь в урочистостях прибув Преосвященніший єпископ Дніпродзержинський і Царичанський Володимир. Владика Володимир вперше відвідує Львівську єпархію, проте він тут бажаний гість, його усі радо вітали. У Дніпродзержинській єпархії діє Покровський Михайлівський жіночий монастир, настоятелькою якого є всечесна ігуменя Іуліанія (Загорулько), в минулому – парафіянка саме Свято-Георгіївської церкви, яку пам’ятають і шанують парафіяни. Разом з владикою Володимиром прибув насельник Свято-Вознесенського чоловічого монастиря Луганської єпархії ігумен Іоанн (Сухін). Розділив радість свята з львів’янами також ризничний Почаївської Свято-Успенської Лаври архімандрит Нікон (Орлюк).

Увечері 5 травня архієпископ Львівський Августин разом з єпископами Дрогобицьким Філаретом, Дніпродзержинським Володимиром, у співслужінні сонму духовенства, з великою кількістю вірних звершили всеношну у Свято-Георгіївському храмі.

А зранку біля храму Владик зустрічали парафіяни з квітами на чолі з церковним старостою Олександром Бойком, котрий підніс пишні короваї і привітав архіпастирей зі святом.

Божественну Літургію звершили архієпископ Львівський і Галицький Августин та єпископи Дніпродзержинський і Царичанський Володимир та Дрогобицький Філарет, яким співслужили: секретар Львівської єпархії протоієрей Богдан Білас, настоятель Свято-Георгіївського храму протоієрей Роман Коломийчук, намісник Свято-Онуфріївського чоловічого монастиря Львівської єпархії архімандрит Севастіян (Деркач), архімандрит Нікон (Орлюк), ігумен Іоанн (Сухін), духовенство і чисельні вірні. На святковій Літургії молилися почесні гості:представники командування військових формувань у Західній Україні, та ветерани силових структур, а також Аташе Генерального Консульства Російської Федерації у Львові Манько С.С.

Після читання Євангелія Преосвященніший єпископ Володимир виголосив проповідь, в якій, зокрема, нагадав вірним, що кожен, хто уповає на Господа і слухняний Йому, той не буде осоромлений (Лк 5:5,6), і в цьому святий великомученик Георгій є для християн прикладом того, як потрібно твердо вірити, щиросердечно любити Бога і творити волю Його. Кожен, хто має своїм Небесним Покровителем великомученика Георгія хай має впевненість, що святий є надійним помічником у несінні життєвого хреста на шляху до обителей Отчих.

Перед причастям зі словом до вірних на тему євангельського читання звернувся  ігумен Іоанн. Він наголосив, що коли ми приходимо в храм Божий то отримуємо там зцілення у церковних Таїнствах, подібно до розслабленого, котрий прийшов у купальню. Він носив своє ложе з собою, то ж нам, як і йому, потрібно докласти зусиль, щоб коли ми вийдемо з храму, прямувати за Христом. Треба носити своє ложе – тобто пам’ятати про хворобу гріховну, прагнути боротися зі своїми гріхами, щоб диявол не спокусив нас і ми знову не впали у розслаблення духовне.

Після Літургії відбувся хресний хід.

По закінченні богослужіння архієпископ Августин привітав з Днем Ангела інокиню Георгію (Коротких) та парафіян-іменинників. З нагоди 80-річчя з Дня народження вручив грамоту Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира парафіянці Шрамко Т.І.  А також за церковні заслуги та з нагоди 40-річного ювілею з Дня народження  вручив пономарю Свято-Георгіївського храму Колихову В.Г. нагороду Блаженнішого Митрополита Володимира – орден Святого великомученика Георгія Побідоносця.

Владика привітав парафіян з престольним святом і красно подякував гостям за те, що вони вшанували святого великомученика Георгія, піднісши спільні молитви у храмі на честь Небесного Покровителя цієї парафії.

Потім в єпархіальному управлінні відбувся урочистий прийом.

Прес-служба Львівської єпархії

Дивитися альбом повністю>>>