Відбулася обласна конференція "Львівщина без сиріт»

27 квітня 2012 року у Львівському палаці дитячої творчості відбулася обласна конференція "Львівщина без сиріт». Важливість теми даної конференції була особливо наочно продемонстрована широким складом її учасників. В її роботі взяли участь представники обласної адміністрації, адміністрації міста Львова. Широко були представлені різні християнські конфесії та громадські організації.

З благословення Керуючого Львівською єпархією, Його Високопреосвященства архієпископа Львівського і Галицького Владики Августина у часть в даній конференції прийняв керівник Духовно-просвітниуького центру на честь святих праведних Богоотців Іоакима і Анни Львівської єпархії УПЦ диякон Михайло Коник.

Представники обласної та міської влади висловили заклопотаність даною проблемою. Начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис подякував всім організаторам конференції, особливо Альянсу «Україна без сиріт», нагадав про стратегічні завдання, поставлені Президентом України, спрямовані на зміну ситуації з дітьми-сиротами, навів статистику, яка охарактеризувала ситуацію з дітьми-сиротами в області. В кінці свого виступу Володимир Лис підкреслив важливість Альянсу як платформи для обміну досвідом, методиками та новими ідеями.

Василь Косів, заступник мера Львова, розповів про плани введення в дію одного будинку сімейного типу до кінця року, а також про різкі розбіжності іміджу Львівської області - області віруючих людей - з тим, що насправді відбувається в області: збільшення дитячого алкоголізму, труднощі з пошуком батьків-вихователів для будинків сімейного типу, підкреслив розуміння міською владою того, що потрібно докласти багатьох зусиль для приведення у відповідність іміджу та реальності.

Представники Альянсу «Україна без сиріт» Руслан Малюта і Павло Гладченко розповіли про стратегію Альянсу, про конкретні проекти і методики, спрямованих на профілактику появи дітей-сиріт. Руслан Малюта підкреслив важливість об'єднання зусиль для втілення бачення України без сиріт в життя.

У другій частині конференції представники Львівських громадських і релігійних організацій поділилися своїм досвідом роботи з дітьми-сиротами та кризовими сім'ями. Розповіли про різні важкі ситуації, що виникають в ході такої роботи і про методи їх подолання.

Про проблеми, що виникають як під час усиновлення, так і в ході виховання дітей, говорили Мар'яна Пристай, яка усиновила кількох дітей, керівник громадської християнсько-просвітницької організації "Нова надія" Степан Матвіїв, директор дитячого будинку «Благодать» Любомир Зоболотний та інші.

Диякон Михайло Коник виступив з доповіддю «Сирітство як соціальний вимір сьогодення», в якій розкрив первинні передумови виникнення самого фактору сирітства в сучасному суспільстві, наголошуючи на першочергові заходи допомоги дітям, що проживають в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах. Також зосередив увагу присутніх на питаннях профілактики алкоголізму серед підлітків, адже, не секрет, що сьогодні в нашій державі стовідсотковий дитячий пивний алкоголізм, зокрема підкреслив, що спілкуючись в школах з підлітками виявляються лише одиниці, які не вживають пива. А це катастрофа, що призводить до цілковитого безпліддя або, в кращому випадку, до каліцтва майбутніх поколінь. Алкоголізм пагубно впливає на психіку майбутнього, а тому уже зараз у Львівській області налічується 15 шкіл-інтернатів та 2 будинки-інтернати для дітей з психічними вадами, а в кожному з них більше 70 дітей, що в загальному складає більше тисячі дітей перебуває в цих закладах. Більшості це сироти при живих батьках. Духовно-просвітницький центр розпочав програму опіки, спілкування з такими дітьми.

З підведенням підсумків конференції виступила Марія Саквук, секретар-референт Комісії з питань сирітства та опіки УГКЦ

Наприкінці конференції на запитання учасників відповіли Руслан Малюта, президент Альянсу «Україна без сиріт» та Володимир Лис, начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації.

За підсумками конференції відбулося засідання робочої групи, на якій були розглянуті конкретні кроки з координації зусиль усіх учасників Альянсу в Львівській області.