Єпископ Дрогобицький Філарет очолив засідання Синодального відділу з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів

27 квітня, в Церковно-архіологічному кабінеті Київських Духовних шкіл пройшло засідання Синодального відділу з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів, яке очолив Голова відділу єпископ Дрогобицький Філарет.

У засідання взяли участь керівники єпархіальних відділів з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів.

Перед початком засідання в храмі Різдва Пресвятої Богородиці  було звершено молебень перед іконою з мощами свт. Луки Кримського. Саме в цей день відзначається 135 років з дня народження святителя  Луки (Войно-Ясенецького), архієпископа Кримського.

Після завершення молебню Владика Філарет звернувся до всіх присутніх зі словом привітання .

На засіданні було розглянуто низку важливих питань  стосовно літургічної і соціальної діяльності в області медицини.

За пропозицією єпископа Філарета було створено раду при Синодальному відділі в яку будуть входити представники відділів з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів всіх єпархій.

Рада була створена з ціллю прийняття колегіальних рішень по важливим питанням стосовно богословської, канонічної і соціальної діяльності священнослужителів в лікарняних храмах.

Було прийнято рішення про створення методичного посібника для священнослужителів,  які служать в лікарняних храмах. Даний посібник дасть змогу священикам при виникненні гострих питань приймати окреме рішення тих чи інших  чинопослідувань.

Також було розглянуто важливі питання, які стосуються таїнств хрещення, миропомазання, спірних питань біоетики та інше.

Представникам єпархії було запропоновано розглянути питання і внести пропозиції. При необхідності вивчені питання будуть подані на розглядання до Богословсько - канонічної комісії з подальшим їх затвердженням Священним синодом.