Фомина Неділя

У Фомину неділю, яка цього року припадає на 22 квітня, у Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Львівський і Галицький Августин прийняв групу паломників з м. Москви, до складу якої входили викладачі ПСТГУ. Делегацію очолювали директор – Православної Свято-Петрівської гімназії м. Москви, декан історичного факультету ПСТГУ священик Андрій Постернак та викладач ПСТГУ священик Іоанн Воробйов.

Потім Високопреосвященніший архієпископ Августин звершив Божественну літургію у Свято-Георгіївському храмі. Після богослужіння, традиційно, на Личаківському меморіальному кладовищі у м. Львові звершуються поминальні богослужіння. Зокрема, Владика Августин звершив заупокійну літію  на могилі протопресвітера Гавриїла Костельника. Його Високопреосвященству співслужили настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Володимир Шарабура та клірики цього храму, богослужіння супроводжувалось співом хористів молодіжного та архієрейського хорів Свято-Георгіївського храму та Свято-Троїцького храму під керівництвом диякона Максима Тиртишного.

На панахиді молилися вірні обох парафій.

Після закінчення богослужіння архієпископ Августин звернувся до присутніх з проповіддю.

Потім усі вирушили до пам’ятника жертвам Талергофа, де теж була звершена друга пасхальна панахида. До речі, у 1928 році у м. Львові зібрався спеціальний Талергофский з'їзд, присвячений пам'яті жертв австрійського терору і вшановування тих, кому після перенесених страждань все ж пощастило залишитися в живих. У 1934 році, при величезному зібранні народу (15.000 осіб), був урочисто відкритий пам'ятник жертвам Талергофа на Личаківському кладовищі. Відтоді на Фомину неділю у монумента стали також звершувати панахиду за жертвами Першої Світової війни.

На панахиді молилися представники російських громадських організацій, зокрема, голова Львівської міської громадської організації  "Земляцтво ленінградців у Львові "Пітер-клуб" Корчевский І.М., який виступив з промовою.

Потім Архіпастир звершив пасхальну заупокійну літію на могилах  членів екіпажу військово-транспортного літака Ан-26, який  3 травня 1985 року в небі над м. Золочівом Львівської області зіткнувся в повітрі з літаком Ту-134А авіакомпанії "Аерофлот".

Увечері у Свято-Георгіївському храмі владика Августин звершив пасхальний молебень з акафістом Воскресінню Христовому.

Прес-служба Львівської єпархії