П'ятниця Страсної седмиці

 

В день спомину святих Страстей Господа нашого Іісуса Христа, 13 квітня 2012 року, у Свято-Георгіївському храмі у м. Львові були відслужені часи Великого Пятка. За богослужінням молився архієпископ Львівський і Галицький Августин.

Після богослужіння Владика відвідав Свято-Володимирівську парафію на мікрорайоні Сихів, де в храмі була вже винесена Плащаниця і приклався до неї та виголосив проповідь.

О 14 годині розпочалася вечірня з чином винесення Святої Плащаниці у Свято-Георгіївському кафедральному храмі.  Архієпископ Августин з сонмом духовенства винесли Плащаницю. Єпископ Філарет молився на цьому богослужінні.

Високопреосвященніший владика  Августин виголосив проповідь, у якій, зокрема, зазначив, що хоча лише раз на рік християни роблять спомин Страстей Христових, проте кожен день священнослужителі тримають в руках хрест – символ цих спасительних Страстей і Божественна Літургія звершується на св. Антимінсі, який має вигляд Плащаниці, а отже, ми повинні кожен день нашого життя пам’ятати, яка страшна ціна сплачена за спасіння кожного з нас. Владика також сказав, що найкращим написом на Гробі Господньому є слова Євангеліста  Іоанна Богослова: «Бо так полюбив Бог світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне» (Ін. 3, 16).

Потім архієпископ Августин на малому повечір’ї  читав канон «Про розп’яття Господнє і на плач Богородиці».

Відтак Владика відвідав Львівський Свято-Преображенський жіночий монастир, де приклався до Святої Плащаниці та виголосив проповідь.

Увечері архієпископ Львівський і Галицький Августин разом з єпископом Дрогобицький Філаретом звершили утреню з чином погребіння Господа нашого Іісуса Христа.

Прес-служба Львівської єпархії