Архієпископ Львівський і Галицький Августин благословив експедицію українських полярників в Антарктиду

 

16 березня 2012 року в Антарктиду вирушила сімнадцята експедиція українських полярників. Нинішню зимівлю на станції "Академік Вернадський" проведуть 11 осіб.

Біологи, геофізики, метеорологи – учасники української експедиції досліджуватимуть проблему глобального потепління і вестимуть пошук корисних копалин, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Полярники, перш ніж вони ступлять на землю шостого континенту, мають подолати довгий шлях: після перельоту в Лондон їх чекає трансконтинентальний рейс в Аргентину. Потім з півдня країни, з Ушуайї, вони морем дістануться до архіпелагу Аржентайн, де розташована станція.

Станція заснована у лютому 1996 р. – тоді Британська Антарктична служба передала Україні свою станцію "Фарадей", яку згодом було перейменовано на "Академіка Вернадського". Відтоді тут побувало 137 полярників. Станція має високий технічний рівень. Минулого року був запущений новий унікальний паливний бак, зварений безпосередньо на станції. Також тут з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира з'явилася православна каплиця на честь святого рівноапостольного князя Володимира, у спорудженні якої взяв участь і освятив архієпископ Львівський і Галицький Августин. Владиці у цій справі прислужився досвід, якого він набув під час відвідування російської полярної станції Беллінсгаузен на о. Кінг Джордж у 2007 році.

А цього дня архієпископ Августин прибув на церемонію урочистих  проводів вчених у Державне агентство по науці, інноваціям і інформатизації у м. Києві, щоб провести членів експедиції у дорогу. Владика виголосив напутнє слово і належну молитву, вручив полярникам іконки,  окропив їх святою водою і поблагословив у далеку подорож.