Єпископ Дрогобицький Філарет звершив Божественну літургію на парафії прп.Сергія Радонезького в м.Києві

18 березня, у третю неділю Великого посту, яка ще називається Хрестопоклонною, вікарій Львівської єпархії єпископ Дрогобицький Філарет звершив Божественну літургію в храмі на честь ікони Божої Матері "Всіх скорботних радість" парафії прп.Сергія Радонезького у м.Києві.

Його Преосвященству співслужили: насельник Свято-Преображенского монастиря (с.Тетерів, Київської обл.) архім. Іаков (Галандзовський) свящ.Олександр Кошилка та дияк.Димитій Ропчан.

Під час Літургії, на сугубій єктенії  були зачитані особливі прохання за здоров’я і одужання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

Наприцінці богослужіння Владика Філарет звернувся до віруючих зі словами проповіді та привітав усіх з недільним днем.

***

Особливістю цього богослужіння є те, що в кінці всенощної здійснюється чин винесення хреста. Після того, як хрест покладається на спеціально підготовленому місці посеред храму, духовенство та віруючі молитовно вклоняються святині. При поклонінні Хресту Церква співає: «Хресту Твоєму поклоняємося, Владико, і святе воскресіння Твоє славимо». Цей піснеспів співається і на літургії замість трисвятого. Церква виставляє в середині Чотиридесятниці віруючим Хрест для того, щоб нагадуванням про страждання і смерть Господа надихнути і зміцнити тих, хто поститься до продовження подвигу посту. Св. Хрест залишається для поклоніння протягом тижня до п'ятниці, коли він після часів, перед літургією вноситься назад у вівтар. Тому третя неділя і четверта седмиця Великого посту називаються "хрестопоклонними".

Фото Дмитра Сидоренко