«ЗМІ подають неправдиву інформацію щодо Синоду», – архієпископ Митрофан

 

Секретар Священного Синоду Української Православної Церкви, Керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан відповів на запитання «Православія в Україні».

Секретар Священного Синоду Української Православної Церкви, Керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан відповів на запитання «Православія в Україні».

Минуло лише кілька днів після останнього засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (від 21 лютого 2012 р.), однак деякі рішення вже встигли набути значного резонансу не тільки в ЗМІ, але й серед вірян.

Ідеться зокрема про звільнення архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка), вікарія Київської Митрополії, з посади голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви, посади головного редактора офіційного сайту УПЦ, а також виведення владики Олександра зі складу постійних членів Священного Синоду.

"Мені дуже прикро, що мої слова були зрозумілі неправильно засобами масової інформації, і мені дивно, з чого вони зробили такий висновок, що в нашій Церкві стався розкол. Абсолютно нічого подібного сказано мною не було", – запевняє владика Митрофан.

Керуючий справами УПЦ вважає, що говорити сьогодні про розкол в Українській Православній Церкві немає жодних підстав. Перед засіданням Священного Синоду усі його члени відвідали Блаженнішого Митрополита Володимира у лікарні та взяли в нього благословення. Після чого відбулося саме засідання Синоду, на якому були проведені відповідні адміністративні зміни у керівництві відділами УПЦ, зокрема Відділу зовнішніх церковних зв’язків. А Церква як була, так і залишається – єдиною.

Блаженніший Митрополит Володимир є і залишається її Предстоятелем, хоча сьогодні він тимчасово не може виконувати у повному обсязі обов’язки Предстоятеля, і цим займається Священний Синод. Конфлікт є між владикою Олександром (Драбинком) і Священним Синодом. Але ніякого конфлікту між Предстоятелем Церкви і Священним Синодом немає і бути не може, – стверджує архієпископ Митрофан.

orthodoxy.org.ua