Міжконфесійна комісія Українського товариства охорони пам’яток історії та культури інвентаризує церковне майно

23 січня у палаці Сапег у Львові відбулося чергове засідання міжконфесійної комісії Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Питання зборів – опис та облік церковного майна, передає ЗІК.

Інформацію ЗІКу надав член комісії від УПЦ Московського Патріархату, диякон Олександр Парчевський.

Якщо детальніше, то обліку підлягають дерев’яні, муровані храми, церковне начиння тощо.

Учасники засідання ознайомилися із методом лазерного скануванням об’єктів, з прикладами електронних обмірів внутрішнього та зовнішнього оздоблення пам’яток архітектури, церков, замків.

Міжконфесійна комісія Українського товариства охорони пам’яток історії та культури інвентаризує церковне майно

Завідувач кафедри НУ «Львівська політехніка», професор Микола Бевз зазначив, що на основі такого сканування можливо робити точне оцифровування та креслення кожної деталі об’єкту, зокрема – храмів. Студенти та аспіранти кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУ «Львівська політехніка» – мають відповідний досвід з такими даними на сучасному комп’ютерному обладнанні, яке є на кафедрі.

Прийняте спільне рішення від Комісії підготувати звернення в обласне управління охорони культурної спадщини, у якому подати пріоритетні об’єкти сакральної спадщини для їх обмірів за кошти, що виділяються на такі цілі з державного бюджету. Також у зверненні запропонувати управлінню взаємодію з Комісією по проведенню паспортизації та інвентаризації та попросити надавати дозвіл на розкриття даних щодо об’єктів релігійного призначення для членів Комісії, які є головами єпархіальних відділів церковного майна.

Голова комісії, президент Благодійного фонду збереження культурної спадщини Львова, Андрій Салюк запропонував присутнім отцям та науковцям внеси свої пропозиції та доповнення у шаблон «Інвентаря опису та обліку церковного майна», розроблений д.Олександром Парчевським (голова відділу церковного майна з РПЦ), п.Василем Слободяном (провідний науковий спеціаліст, «Західпроектреставрація») та Оленою Сапегою (GRP Consult) на основі метрик та інвентарів XIX-XX сторіччя та Апостольских правил (Ап.38,40,41). Члени Комісії - отець Севаст’ян Дмитрух (Голова сакрального церковного мистецтва УГКЦ), диякон Армен (Вірменька Церква) та Оксана Козак (заступник Голови УкрТОПІК) підтримали створення єдиної форми Інвентаря для опису та обліку церковного майна та запропонували в тижневий термін подати пропозиції щодо пріоритетних об’єктів для обмірів об’єктів сакральної культурної спадщини.