Традиційний круглий стіл у Виправній колонії

26 cічня, у Личаківській виправній колонії №30 встановилась добра традиція: проведення зустрічей засуджених з керівництвом Управління Державної пенітенціарної служби у Львівській області, представників державних та громадських організацій, спостережної комісії при райдержадміністрації. Від Львівської єпархії Української Православної Церкви була запрошена член Громадської Ради при Управлінні Державної пенітенціарної служби у Львівській області Оксана Костенко, помічник архієпископа Августина з тюремного служіння.

На ці зустрічі приходять не лише засуджені, які мають запитання або прохання до владних гостей, а усі бажаючі. Кожного разу засуджені стають все відвертішими, адже починають розуміти, що з допомогою адміністрації можна вирішити деякі  проблематичні питання. Наприклад, один засуджений запитував як зберегти квартиру особі, яка відбуває покарання. Начальник установи, майор внутрішньої служби Бринза А.В пояснив, що законодавством передбачено подібну ситуацію та існує механізм її вирішення, і дав доручення працівникам відповідного підрозділу установи скерувати необхідні документи у житлову контору за місцем знаходження квартири. Іншого засудженого турбувало питання переведення в установу з аналогічним режимом утримання, яка розташована ближче до його дому, він також отримав детальне роз’яснення як йому потрібно діяти. Приємно було почути добрі слова на адресу адміністрації установи від засудженого, якого перевели з іншої області для продовження відбування покарання, цей чоловік був позитивно вражений загальним  доброзичливим ставленням до засуджених в даній установі.

Оксана Костенко розповіла засудженим про неправильність наслідування поганських традицій: святкування «року дракона» або ще якихось міфічних істот. А, навпаки, християни вшановують Георгія Змієборця, який зображується на іконах воїном на білому коні із списом, що пронизує дракона.

Прес-служба Львівської єпархії.