Хрещення Господнє. Пізня архієрейська літургія

 

18 січня 2012 року, напередодні Свята Хрещення Господнього, архієпископ Августин у співслужінні духовенства Львівської єпархії звершив Божественну літургію з чином Великого освячення води, а увечері – всеношну у Свято-Георгіївському храмі. Вечірнє богослужіння звершили  архієпископ Августин і єпископ Філарет у співслужінні духовенства єпархії.

В день свята, 19 січня, у Свято-Георгіївському храмі було звершено три Божественні літургії, дві з них – архієрейські: ранню – з чином Великого освячення води очолив Преосвященніший єпископ Дрогобицький Філарет, а пізню – з чином Великого освячення води очолив Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин.

Під час богослужіння Владика рукопоклав у диякона чтеця інока Афанасія (Габрися).

Цього ж дня Владика Августин привітав майора авіації у відставці Володіна Григорія Єфимовича, ветерана війни, льотчика, напередодні його 100-річного ювілею, який причастився Святих Христових Таїн під час Божественної літургії у Свято-Георгіївскому храмі. Дуже приємно зауважити, що незважаючи на поважний вік ювіляр має гарний розум і світлу пам'ять і є дуже приємним у спілкуванні. Він самостійно справляється з побутовими проблемами і не потребує особливої допомоги.

Ювіляр народився 25 січня 1912 року у селянській сім’ї в Самарській губернії тоді ще Російської імперії. Після 4 років навчання у школі і курсів слюсарів працював на військовому заводі, звідки отримав направлення у Московське авіаційне училище, потім працював техніком літаків. Потім закінчив знамениту Качинську льотну школу і повернувся у свій 47-й полк винищувачів, що був розташований в Люберцях. Брав участь у боях на фронтах Великої Вітчизняної війни, за подвиги був удостоєний 11 нагородами. При виконанні бойового завдання біля м. Торжок (Білорусь) літак Григорія Єфимовича було збито, під час падіння літака в останню мить Володін зміг покинути кабіну літака і приземлився на напіврозкритому парашуті і тому травмувався та потрапив у госпіталь. В 1947 році він звільнився у запас. Мешкав у Львові, де працював на танковому заводі і у 1983 році пішов на пенсію. Втратив обох синів: один загинув у Афганістані, іншого – внаслідок автомобільної аварії. Потім померла дружина. Зараз він перебуває під опікою у Будинку для людей похилого віку. Григорій Єфимович є членом церковної громади на честь святого великомученика Пантелеїмона, яка вже 19 років діє при закладі, відвідує всі богослужіння.

Архієпископ Августин вручив йому нагороду Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира – орден преподобного Іллі Муромця ІІ ступеню і ікону цього святого, а також свою благословенну грамоту.

До привітань Владики долучилися військовики і ветерани. Заступник Командувача ЗОК генерал-майор Борискін Ю.В. привітав ювіляра від імені Командувача ЗОК генерал-лейтенанта Думанськго Ю.А., а також вручив Григорію Єфимовичу нагрудний знак «Відзнака Міністра Оборони»  і подячну грамоту Командувача. Полковники авіації Кухаренко О.О. і Кальчук С.К. привітали свого колегу від імені Командування Повітряних Сил і вручили відзнаку Командувача ПС ЗС України генерал-полковника Онищенка С.І. і грамоту Командира Командування ПС «Захід» генерал-лейтенанта Павловича С. М.

Генерал-майор у відставці Куліков С.В. привітав ювіляра від імені Білоруської громади Львівської області, і, з огляду на те, що Григорій Єфимович воював також  у небі над Білоруссю, запропонував йому стати почесним членом Білоруської громади. Підполковник запасу Давидов Ю.Н. нагородив ювіляра вітальною грамотою Міжконфесійного християнського воїнського братства. Із вітальним словом виступив заступник голови Ради ветеранів 14-ї Повітряної армії полковник у відставці Турубінер Ю.Б.

Прес-служба Львівської єпархії