Архієпископ Августин направив послання власті Греції у зв'язку з взяттям під варту настоятеля Ватопедського монастиря на Афоні архімандрита Єфрема

ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРОВІ ГРЕЦЬКОГО УРЯДУ
ЛУКАСУ ПАПАДИМОСУ
ПРЕЗИДЕНТОВІ ГРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
КАРЛОСУ ПАПУЛЬЯСУ
МІНІСТРОВІ ЮСТИЦІЇ
МІЛЬТІАДІСУ ПАПАІОАНУ
ПРОКУРОРОВІ АРЕОПАГУ
ІОАНИСУ ТЕНДЕСУ

Вельмишановне панство!

Нам стало відомо, що в дні, коли весь християнський світ святкує Різдво Спасителя людства – Господа нашого Ісуса Христа, насельники Ватопедского монастиря Святої Гори Афон занурені в скорботу унаслідок того, що постановою Ради Апеляційного Суду м. Афіни їх духовний наставник архімандрит Єфрем взятий під варту.

Я особисто, духовенство, чернецтво й уся боголюбива паства Львівської єпархії Української Православної Церкви украй стурбовані таким рішенням органів юстиції Греції. Тому ми визнали необхідним піднести свій голос на захист ігумена Священної Обителі Ватопед і приєднати його до хору багатьох і багатьох православних вірян Греції, України, Росії, Білорусі і інших країн на підтримку відомого, шанованого усім православним світом Старця.

Поважаючи державний суверенітет Греції, ми, проте, звертаємося до вас, вельмишановне панство, з проханням відмінити постанову Ради Апеляційного Суду і звільнити з ув’язнення архімандрита Єфрема. Сподіваємося  на те, що ви докладете усіх зусиль для ухвалення гідного і справедливого рішення суду у цій справі.

Просимо взяти до уваги також неблагополучний стан здоров'я отця Єфрема. Я маю багаторічний досвід пастирської опіки пенітенціарних установ в Україні, а також добре поінформований щодо умов утримання звинувачених, підсудних та засуджених у багатьох країнах світу. Тому я можу свідчити, що отримати необхідну медичну допомогу в'язням, що перебувають в умовах попереднього ув'язнення, дуже складно.
Ми вважаємо, що безпрецедентне затягування справи викликане виключно політичними мотивами, про що свідчить відсутність переконливих фактів провини архімандрита Єфрема в інкримінованому йому злочині. Ми також вважаємо неприпустимими інформаційну війну і економічну блокаду, яким піддається Ватопедський монастир.

Молитовно підтримуючи братію Ватопедского монастиря, завіряємо вас, що, як в притчі Господньої про суддю неправедного (Лк. 18,1-8), ми будемо невідступно продовжувати наші молитви і прохання аж до отримання позитивного результату у  цій справі.

З повагою, любов'ю у Христі Новонародженому, а також з побажанням Божого благословення,

+Августин
архієпископ Львівський і Галицький,
Голова Синодального відділу
зі взаємодії зі Збройними Силами
та іншими військовими формуваннями України,
Голова Богословсько-канонічної комісії
при Священному Синоді
Української Православної Церкви