Свято Обрізання Господнього та пам'ять святителя Василія Великого

14 січня, в день свята Обрізання Господнього і пам’яті святителя Василія Великого, вікарій Львівської єпархії єпископ Дрогобицький Філарет звершив Божественну літургію в храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Самборі.

Його Преосвященству співслужили: благочинний Самбірського округу та настоятель храму прот. Василій Петрущак; клірик Київської єпархії архімандрит Феодосій (Оленіч); благочиний Мостиського округу та настоятель храму прп. Амфілохія Почаївського м. Мостиська прот. Миколай Петрущак; позаштатний клірік Львівської єпархії прот. Миколай Петращак та диякон Іоан Тимчишин.

Після прочитання Євангелія Владика звернувся до сіх присутніх зі словами проповіді в якій зазначив: "...Остання паремія, яку ми чули в день надвечір’я Різдва, закінчувалася пророцтвом Ісаї, який, передбачаючи пришестя у світ Спасителя, сказав чудові слова: «З нами Бог, розумійте язиці і підкоряйтеся» (Іс.8. 10). В цих рядках відкривається зміст свята: у Христі з'явився людям Бог: «Велія благочестя тайна: Бог з’явився у плоті», говорить апостол Павло (1 Тим 3.16)..... Нехай світло розуму, який прийшов разом зі Спасителем у світ, ніколи не покидає нас, віруючих людей, і нехай Він допомагає нам влаштовувати своє життя на спасіння, долаючи всі спокуси нинішнього століття. І нехай збереже нас усіх Господь Своєю милістю."

Саме в цей день настоятель храму прот. Василій Петрущак святкував 40 років пастирського служіння та свій день Ангела.

Після літургії єпископ Філарет поздоровив отця настоятеля з ювілеєм пастирського служіння. В своєму слові архіпастирь порівняв служіння отця Василія з евангельскою притчею: "Я є двері" каже Господь, і закликає Церкву йти Його шляхом послуху навіть до смерті хресної. Евангеліє сповіщає нам про те, що в Церкві завжди присутні пастирі і злодії, які відрізняються один від одного по тому, як входять до кошари та виводжить вівець. Господь протиставляє лжепастирям - "злодіям і розбійникам", які притендують на духовне керівництво народом Божим, не маючи на те справжніх повноважен. У нашому столітті ми всі знаємо, що люди можуть слідувати за іншими вчителями, багато яких зображають із себе "спасителів людства"... Ви отче, є добрим пастирем, який веде свою паству до Воротаря, що відчіняю двері у Царстві Божому..."

Наприкінці парафіяни привітали віршами отця Василія Петрущака та Владику Філарета.

 

Дивитися альбом повністю>>>