Святкування Різдва Христового у виправних закладах м.Львова

За традицією різдвяним ранком 7 січня архієпископ Львівський і Галицький Августин вирушив у виправні установи м. Львова.  Владику супроводжували голова відділу тюремного служіння протоієрей Володимир Шарабура, священик Сергій Резніков, регент архієрейського хору протодиякон Валерій Калінчук, помічник архієпископа Августина з тюремного служіння Оксана Костенко, місіонер Олександр Бойко і хорист Павло Тюппа.

На КПП Личаківської ВК-30 гостей зустріли заступник начальника установи з соціально-виховної роботи Павлусь П.М. та психолог установи Василиха О.І.

З усіх християнських конфесій, які відвідують засуджених, делегація Львівської єпархії нашої Православної Церкви завжди приїжджає першою. Православна община установи заздалегідь готується до приїзду шановних гостей: святково прикрашає приміщення для зустрічі, ставить ялинку, готує привітання для Владики. Владика Августин звершив святковий молебень, привітав присутніх з святом Різдва Христового. Також святкові побажання їм висловив протоієрей Володимир Шарабура і помічник архієпископа Августина з тюремного служіння Оксана Костенко. На завершення учасники святкування подякували гостям за різдвяний настрій, який їм створили ці відвідини і вручили Владиці гарно оформлений адрес з привітанням. Кожен із засуджених, хто був присутній на молебні отримав у благословення іконку Божої Матері та невеликий гостинець. Після святкового богослужіння всі гості вирушили подивитися на новозбудовану церкву на честь Почаївської ікони Божої Матері.

З таким же благоговінням очікували приїзду гостей і у ВК-48. На КПП архієпископа Августина з супроводжуючими особами зустрічали заступник начальника установи з соціально-виховної роботи Шипка І.В. і психолог установи Камінський М.Ю. А всередені установи Владику вітав начальник установи Швед М.Я. з офіцерами.

Засуджені також мали можливість помолитися на святковому молебні, отримати іконочки та гостинці. Богослужіння у цій виправній установі відбуваються у спеціально обладнаній молитовній кімнаті, а це дає можливість для більш тісного спілкування з священнослужителями і створює справді урочистий настрій. Засуджені, знаючи, що на Різдво до них завітають такі поважні гості, підготували їм подарунки: ікони в різьблених інкрустованих рамках. На запрошення начальника установи владика Августин і Оксана Костенко відвідали дільницю посиленого контролю, де мали можливість спілкуватися із засудженими і вручити їм гостинці. Крім того, гості відвідали дільницю карантину, де перебувають засуджені перед розподіленням їх у відділення. Новоприбулим засудженим розповіли про православну громаду на честь святителя Миколая і запросили відвідувати молитовні зібрання.

Потім начальник установи Швед М.Я. запросив гостей у свій кабінет на святкове частування. За чашечкою ранішньої кави відбулась тепла, дружня розмова, під час якої Владика висловив подяку і шану начальнику установи за батьківське піклування про засуджених. Насамкінець протодиякон Валерій виголосив многоліття.

Оксана Костенко для прес-служби Львівської єпархії