Божественна літургія у першу річницю єпископської хіротонії єпископа Дрогобицького Філарета

2 січня 2012 року, у день памяті праведного Іоанна Кронштадтського, Преосвященніший єпископ Філарет святкує першу річницю своєї єпископської хіротонії.

Цього дня привітати владику Філарета у м. Львів прибув Преосвященніший єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, намісник чоловічого Свято-Онуфріївського монастиря Львівської єпархії архімандрит Севастіян (Деркач), ігуменя Варвара (Щурат-Глуха), настоятелька жіночого Свято-Преображенського монастиря Львівської єпархії, обласний благочинний, настоятель Свято-Петро-Павлівського храму у м. Жовкві протоієрей Стефан Хомин, благочинний Дрогобицького округу, настоятель Свято-Іовського собору у м. Дрогобичі протоієрей Миколай Мандзюк, настоятель Свято-Покровського храму у м. Бориславі протоієрей Володимир Ільницький, клірик Київської єпархії архімандрит Феодосій (Оленич), архімандрит Яків (Галандзовський), благочинний Свято-Преображенського монастиря с. Тетерів Київської області, священик Ярослав Шовкеник, настоятель парафії на честь прп. Сергія Радонезького у м. Києві, та інші.

Преосвященніші єпископи Житомирський і Новоград-Волинський Никодим та Дрогобицький Філарет у співслужінні духовенства єпархії звершили Божественну літургію у Свято-Георгіївському соборі.

Владика Філарет звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді, в якій порівняв святого праведного Іоанна Кронштадського, з тим світлом який сяяв людям свідчуючи його добрі справи в житті суспільства.... "...Отець Іоанн Кронштадтський допомагає нам зрозуміти, що таке святість. На іконі він зображений як пресвітер - з Чашею в руках, тому що закликав людей якнайчастіше причащатися, з покаянною молитвою, сльозами очищаючи душу, підходити до Чаші Христової. Святою Євхаристією нам дарується особлива ні з чим незрівнянна за силою благодать: Бог входить у наше життя, Господь Свою Божественну благодать з'єднує з нашими людськими силами, і ми стаємо сильнішими диявола. І гріх препобеждається благодаттю Божою, батюшка Іоанн Кронштадтський силою цієї благодаті Божої, яка не тільки спопелила його людські гріхи, а й виливалася на всіх, хто був поряд з ним, здійснював чудеса за життя і після смерті... "

Після закінчення богослужіння Преосвященнішого єпископа Філарета привітав архієпископ Львівський і Галицький Августин. Владика, зокрема, подякував єпископу Філарету за його діяльність в нашій єпархії і підкреслив, що перший рік є у всьому особливим: перший рік в житті дитини, перший клас у школі закладають основу майбутнього, так і перший рік після хіротонії є дуже важливим, бо закладає основу майбутнього служіння.  Преосвященніший єпископ Никодим також привітав єпископа Філарета. Владика, зокрема, зауважив, що рік пройшов швидко, особливо, для єпископа Філарета, тому що цей рік пройшов в трудах і турботах про єпархію і побажав Владиці, щоб Господь давав йому сили для подальшого багаторічного служіння на благо Святої Церкви.

Навзаєм владика Філарет подякував архієпископу Августину за пастирську допомогу, підтримку і молитви, а також єпископу Никодиму, якого давно і добре знає. Владика Філарет сказав, що його душу сповнює любов до Львівщини, яка стала його Батьківщиною. Де б він не перебував у справах, Владика завжди молиться за духовенство і вірних Львівської єпархії, а коли повертається у Львів, то вже нікуди не хоче звідси виїжджати.

Потім у Львівському єпархіальному управлінні відбувся урочистий святковий прийом.

Прес-служба Львівської єпархії.Дивитися альбом повністю>>>