У Львівській ВК-№ 48 звершено молебень з акафістом свт. Миколаю Чудотворцю у його день пам'яті

У 1993 році у Львівській виправній  колонії № 48 була заснована Свято-Миколаївська православна релігійна громада. Відтоді тюремний відділ Львівської єпархії УПЦ опікується засудженими, що входять до її складу.

19 грудня цього року, в день пам’яті небесного Покровителя громади – святителя Миколая Мир Лікійських Чудотворця до установу відвідали протоієрей Юрій Кінас, диякон Максим Тиртишний, працівник відділу тюремного служіння Олександр Бойко, який від заснування громади проводить із засудженими катехизаційні бесіди, а також помічник архієпископа Августина з тюремного служіння Оксана Костенко.

У молитовній кімнаті установи зібралося близько 30 засуджених, щоб молитовно вшанувати свого небесного Заступника. Протоієрей Юрій Кінас звершив молебень з акафістом святителю Миколаю. Потім засудженим, що взяли участь у богослужінні були вручені подарунки – предмети першої необхідності і солодощі.

Коли працівники тюремного відділу ще тільки готувалися до відвідин, начальник установи полковник внутрішньої служби Швед М.Я. звернувся до них із проханням приділити особливу увагу засудженим, які виявляють високий ступінь схильності до протиправної поведінки, що є злісними порушниками уставленого порядку відбування покарань. Таке звернення начальника установи щодо порушників режиму засвідчило про його розуміння важливості духовної складової у системі виховання і профілактики порушень в місцях позбавлення волі. Тому гості вирушили на дільницю посиленого контролю, де засуджені утримуються в окремих камерах. Коли відкривалися двері камери і крізь грати простягували пакуночок із запашними мандаринками зі словами: «З днем святого Миколая!», здивуванню штрафників не було меж.

Наостанок гості відвідали дільницю карантину діагностики і розподілу, в якій утримуються новоприбулі засуджені, які отримали гостинці від святого Миколая. Оксана Костенко відрекомендувала всіх гостей новоприбулим, а також розповіла про православну громаду, що діє в установі,  і запросила їх відвідувати катехизаційні бесіди та богослужіння.

Прес-служба Львівської єпархії