День пам’яті святої великомучениці Варвари

17 грудня 2011 року вірні Львівської єпархії УПЦ молитовно вшановують пам’ять святої великомучениці Варвари.

Нагадаємо, що з 1945 року у Свято-Георгіївському храмі перебуває частина лівого ребра з мощей святої великомучениці Варвари, яку, з благословення митрополита Київського і Галицького Іоанна (Соколова), привіз у Львів тодішній настоятель храму протоієрей Серафим Казновецький.

Здавна в Україні великомученицю Варвару вшановували як святу, яка за великий     подвиг віри отримала особливий дар: у важких обставинах рятувати від небезпеки несподіваної, випадкової смерті без Святого Причастя. Бо, як свідчить передання, до неї у в'язницю з'явився Іісус Христос, зцілив її рани та причастив. Представники небезпечних і ризикованих професій завжди прагнуть вшанувати великомученицю. Немало православних пілотів, водіїв, військових перш ніж вирушити в подорож у знак благословення обов'язково беруть з собою іконку Святої. Віруючі шахтарі-гірники теж воліють не опускатися під землю без образка св. Варвари, бо часто покладають на неї надію за свою безпеку.

Великомучениця Варвара є небесною Покровителькою, зокрема, вугільної шахти «Надія», що у м. Соснівці Львівської області, яку зазвичай, цими днями відвідує архієпископ Августин.

Сьогодні зранку біля Свято-Георгіївського храму з квітами, короваями і урочистим дзвоном гостей зустрічали настоятель протоієрей Роман Коломийчук, староста церковної громади Олександр Бойко та численні віруючі.

Божественну літургію очолив Високопреосвященніший митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій.

Його Високопреосвященству співслужили, архієпископ Львівський і Галицький Августин, єпископи Кагульський і Комратський Анатолій та Дрогобицький Філарет зі сонмом духовенства.

Цього дня Свято-Георгіївський храм був вщент наповнений вірними, які прийшли помолитися до своєї святої Покровительки.

Під час богослужіння на прохання архієпископа Августина Високопреосвященніший митрополит Сергій вручив священику Назарію Швецю нагороду Правлячого архієрея – золотий наперсний хрест.

З привітанням і пастирським словом до вірних звернувся Високопреосвященніший митрополит Сергій. З натхненням і глибокою шаною Владика митрополит говорив про великий подвиг святої великомучениці, про те, що вона, не вагаючись, залишила всі принади світу цього і віддала своє серце Богу. Владика Сергій зауважив, що всі ми, стомлені теперішнім важким життям, обтяжені різними мирськими справами, забуваємо про Бога, часто не маємо часу навіть для молитви. А отже, нам потрібно смиренно визнати свою слабодухість і неміч, припасти з молитвою до великомучениці Варвари, відкрити перед нею своє серце і просити у Святої хоч часточку такої ж любові до Бога.

Після Літургії відбувся хресний хід з мощами навколо храму.

Потім Владики привітали з Днем Ангела настоятельку Львівського Свято-Преображенського жіночого монастиря всечесну ігуменю Варвару (Щурат-Глуху). Також Владики привітали парафіянина Андрія Іонова та за його труди на благо Святої Церкви вручили йому нагороду Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира – орден преподобного Нестора Літописця ІІ ступеня. У цей святковий день отримав привітання ще один благодійник – Сергій Коренєв: Владики вручили йому орден святого рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня. З нагоди свята Високопреосвященніший митрополит Сергій вручив Грамоти Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира хористкам архієрейського  хору Тетяні Янкевич і Христині Василина.

Архієпископ Августин подякував поважним гостям за спільну молитву, а Владику митрополита запевнив, що львів’яни ставляться до нього зі щирими почуттями любові та поваги, адже він у скорботному 1992 році, коли Львівський Правлячий архієрей перейшов у розкол, тимчасово керував Львівською єпархією, а нинішній приїзд зробив святковий настрій ще більш піднесеним.

Львів’ян очікував ще один несподіваний подарунок: Високопреосвященніший митрополит Сергій привіз стрічечки, що були освячені на поясі Богородиці, що зберігається у Ватопедському монастирі на Святій горі Афон, і нещодавно перебував у Росії. Тож усі охочі таким чином отримали ще й благословення від Пресвятої Владичиці нашої Богородиці.

Після всіх урочистостей відбувся прийом у Львівському єпархіальному управлінні.

Прес-служба Львівської єпархії