Архієпископ Львівський і Галицький Августин взяв участь у заходах, що проводилися в рамках днів безпеки дорожнього руху

 

27 листопада архієпископ Львівський і Галицький Августин звершив Божественну літургію у Свято-Георгіївському храмі в м. Львові, на якій парафіяни, як і 20 листопада, молилися  за упокій тих, хто загинув у ДТП. Це молитовне поминання ввійшло у низку заходів, що проводилися в рамках днів безпеки дорожнього руху.

Нагадаємо, що 22 листопада архієпископ Августин дав інтерв’ю журналістам програми «Надзвичайні новини»  телеканалу ICTV про співпрацю духовенства з співробітниками Державної Автомобільної Інспекції  з метою зниження аварійності з трагічними наслідками на дорогах України.

А ще раніше, 17 листопада, владика Августин разом зі священнослужителями всіх конфесій взяли участь у роботі Круглого столу на тему: «Профілактичні розмови з громадськістю задля зменшення показників дорожньо-транспортного травматизму» під керівництвом начальника управління ДАІ у Львівській області підполковника міліції  Андрія Карпінця.  На початку бесіди головуючий зазначив, наскільки важливою є підтримка Церкви у профілактиці дорожньо-транспортного травматизму: «Церква є тією інституцією, до якої прислуховується населення. Нам дуже потрібна ваша допомога. Зокрема, ми просимо вас на богослужіннях звертати увагу парафіян на те, що слід дотримуватися правил дорожнього руху. Переконаний, що ця тема для всіх нас є важливою, оскільки неприпустимо, щоб у мирний час гинули люди на дорогах. За кількістю жертв внаслідок ДТП Львівщина посідає п’яте місце у нашій державі. Щоденно в Україні гине четверо людей, які знехтували правилами переходу проїжджої частини дороги, а 25 з них – отримують різного роду травми. Смертність внаслідок ДТП перевищує смертність від онкологічних, серцево-судинних та інфекційних захворювань». На завершення Андрій Карпінець подякував священнослужителям за участь у такій важливій справі.

Загалом захід проходив у формі «живого спілкування». Вислухавши пропозиції начальника управління ДАІ у Львівській області Андрія Ярославовича Карпінця, священнослужителі внесли свої пропозиції. Зокрема, канцлер управління Львівської Архідієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні о. Владислав Гримський продемонстрував присутнім іконку із молитвою, виготовлену за європейським зразком. За його словами, власник такої іконки зміг би на зворотній стороні вказати свою групу крові та контактні дані родичів. «Можна було б розмножити такі примірники і розповсюдити серед населення», – сказав отець Владислав Гримський.

У свою чергу архієпископ Августин наголосив, що таке зібрання є своєчасним і вкрай важливим та необхідним. «Думаю, що наша спільна справа матиме позитивні наслідки. Вашу ініціативу повинні підтримати і решта областей», – зазначив Владика. Андрій Карпінець нагадав, що з 14 по 20 листопада в Україні триватиме Тиждень безпеки дорожнього руху, який завершиться Міжнародним днем пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод. Також начальник УДАІ  області закликав священнослужителів провести спільну молитву за душі людей, загиблих на дорогах.

Цю важливу ініціативу підтримали усі присутні. Зокрема, архієпископ Августин пообіцяв, що вже найближчим часом він закличе священиків усіх парафій на Львівщині, щоб вони регулярно виголошували повчання на тему безпеки дорожнього руху, особливо у справі виховання дітей. «Співпраця з Церквою ніколи не зашкодить, а навпаки, допоможе. Молитва за тих, хто загинув, а також за тих, хто постраждав у ДТП, буде не однією акцією, а постійною турботою. Також ми молитимемося за працівників ДАІ, які, на відміну від інших підрозділів міліції, працюють постійно у надзвичайному, напруженому, навіть, стресовому режимі. Взяти хоча б до уваги те, що їм доводиться мати справу з людьми, що мають різну вдачу, соціальне становище, поведінку. Інспектори ДАІ також потребують молитви, адже саме вони є першими, хто приїжджає на місце ДТП, бачить усю трагедію ситуації, кров, страждання і смерть, сльози родичів…», – сказав Владика Августин.

Слід також відзначити роботу підполковника міліції Світлани Добровольської, відповідальної за взаємодію між Управлінням ДАІ МВС України у Львівській області та християнськими церквами – дуже компетентної, всебічно освіченої, комунікабельної і приязної людини,  – завдяки якій проведені заходи мали успіх.

Керівники християнських конфесій Львівської області прийняли спільне письмове звернення до всіх учасників дорожньо-транспортного руху – працівників Державної Автомобільної Інспекції, водіїв і пішоходів – з нагоди всесвітнього дня пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод.

Прес-служба Львівської єпархії
Використано матеріали оф.сайту Управління ДАІ МВС України