Зустріч, перебування та проводи мощей святого великомученика Димитрія Солунського у Львові

1 грудня у місто Львів прибула десниця святого великомученика Димитрія Солунського.

Біля Свято-Георгіївського храму святиню зустрічали архієпископ Львівський і Галицький Августин, духовенство Львівської єпархії Української Православної Церкви та численні вірні.

Ковчег встановили на аналої посеред церкви. Після молебна до святого великомученика архієпископ Августин звернувся до присутніх з пастирським словом. Владика подякував грецькій делегації за можливість прикластися до такої великої святині, і закликав всіх піднести молитви до великомученика Димитрія за мир і благополуччя у родинах і в нашій державі.

Цілу ніч з 1 на 2 грудня до Свято-Георгіївського храму Львівської єпархії Української Православної Церкви нескінченним потоком йшли віряни, щоб помолитися і прикластися до мощей святого великомученика Димитрія Солунського. Біля святині постійно звершувалися молебни з читанням акафіста святому великомученику Димитрію. Священики Львівської єпархії по черзі славословили великого святого. Уночі храм був наповнений прочанами, тривала невпинна молитва.

2 грудня на Божественній літургії священик Назарій Швець виголосив проповідь, у якій, зокрема, наголосив на тому, що духовне життя ґрунтується на церковних Таїнствах, передусім – Покаянні і Причасті, які роблять людину єдиним цілим з Церковним організмом. У Тілі Христовому, яким є Церква, присутні всі святі, в тому числі і великомученик Димитрій. Тож для спасіння важливим є не те, скільки людина відвідала святинь чи приклалася до них, а те, що вона прийняла Господа у Таїнстві Причастя.

Цього дня віряни мали змогу помолитися біля мощей великомученика Димитрія Солунського до 14:00 год. З особливими почуттями молилися біля мощей свого Небесного покровителя члени військового братства на честь великомученика Димитрія Солунського. Відтак, у супроводі духовенства архієпископ Львівський і Галицький Августин та єпископ Дрогобицький Філарет звершили молебень до святого великомученика Димитрія.

Після богослужіння священики пронесли ковчег з мощами над головами людей, що стояли навколішки на церковному подвір’ї.

Під урочистий дзвін делегація Грецької Церкви з мощами святого великомученика Димитрія Солунського відбула у Володимир-Волинський.

Житіє св.вмч. Димитрія Солунського>>>

Акафіст і молитва вмч.Димитрію>>>

Фоторепортаж зустрічі мощей>>>

Прес-служба Львівської єпархії