«Призри на ни скорою твоєю помощію...»

У Дрогобицькій виправній колонії № 40 православна  церковна громада на честь 40-ка Севастійських мучеників вже багато років збирається у власній молитовній кімнаті. Керівництво установи вже давно створило умови для задоволення релігійних потреб засуджених різних християнських конфесій, забезпечивши кожну окремим приміщенням для молитовних зібрань та катехизаційних бесід і занять.

Православна громада має приміщення на останньому поверсі адміністративного корпусу. Багато років ремонт будівлі не проводився, протікав дах, підмокли стіни, прогнили віконні рами. Сталося так, що в установу прибув засуджений Павло Семерей. На волі він звик багато працювати, от і відбуваючи покарання, знайшов собі заняття: організував ремонт церковного приміщення. Розпочинали з ремонту даху і прилеглого до церкви коридору. Потім поштукатурили і наново помалювали стіни. Виготовили і встановили нові дубові двері. Таке гарне приміщення виглядало б недосконалим без нових вікон. Особливістю корпусів установи є те, що вони збудовані ще за часів Австро-Угорської імперії, з усіма архітектурними традиціями того часу: високі стелі з алебастровою ліпниною, широкі коридори, великі вікна. Треба зауважити, що коли мова пішла про заміну вікон у церковному приміщенні, засуджені Олексій Батіньов і Олексій Михайлюк виявили бажання зберегти первісний вигляд кімнати і запропонували виготовити дерев’яні віконні рами. Дубові дошки на виготовлення вікон пожертвували друзі засуджених, а от коштів на фурнітуру і скло забракло. Наближається зима і потрібно було терміново шукати жертводавця.

А отже, засуджені через своїх знайомих у м. Львові, звернулись до члена Громадської Ради при Управлінні Державного Департаменту з питань виконання покарань у Львівській області Оксани Костенко з проханням про допомогу. Оксана Миронівна повідомила про ситуацію, що склалася з ремонтом Преосвященнішого єпископа Дрогобицького Філарета, вікарія Львівської єпархії, під чиїм молитовним покровительством перебуває ця установа. Владика радо відгукнувся і пожертвував кошти на придбання металевої фурнітури для вікон та скла.

Хлопці дістали потужний стимул для продовження робіт і мріють запросити поважних гостей на освячення відремонтованої церкви. Але до цього ще далеко: потрібно обновити іконостас, встановити освітлення і виконати ще багато дрібної роботи. Закликаємо всіх небайдужих приєднатися до доброчинної справи: збору коштів на ремонт тюремної церкви, щоб у світле Христове Воскресіння засуджені мали змогу освятити пасочки в оновленому храмі.

Фото Оксани Костенко

Прес-служба Львівської єпархії