Віруючі Дрогобиччини святкують 20-річчя від дня першого престольного свята

 

10 листопада, в місті Дрогобич відбулися урочистості на честь престольного свята - дня пам’яті прп.Іова Почаївського, в честь котрого освячений кафедральний собор.

Святкування розпочалися 9 листопада всенічним бдінням, котре очолив старший клірик Львівської єпархії прот.Володимир Ільницький, настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці в м.Борислав. Йому співслужило четверо священнослужителів та диякон собору.

В сам день престольного свята, на богослужіння приїхало 10 священнослужителів з різних куточків єпархії. Очолив Божественну Літургію прот.Володимир Ільницький.

Особливою окрасою богослужіння стали духовні піснеспіви відомого кафедрального хору «Благовіст» під керівництвом заслуженого регента Наталії Самокішин.

На превеликий жаль на торжествах не зміг бути присутній Єпископ Дрогобицький Філарет, котрий по благословенню священноначалля находився за межами єпархії.

Владика Філарет передав вітання та призвав на віруючих Боже благословення.

Після богослужіння був звершений хресний хід навколо собору. Прохолодна погода не вплинула на молитовний настрій та радість свята.

Після вітальних слів настоятеля собору прот.Миколая Мандзюка, прихожан, почесних гостей, всіх присутніх на урочистостях було запрошено до святкових пригощень. Стараннями настоятеля та общини, сестри храму накормили близько 300 чоловік.

Історична справка: 9 вересня 1991 року ікону преподобного у передмісті Дрогобича урочисто зустрічали духовенство та віруючі благочиння. Хресний хід з іконою святого угодника зі співом псалмів пройшов вулицями міста до новозведеної тимчасової церкви. У невеличкому храмі на честь преподобного Іова Почаївського було звершено святкове вечірнє Богослужіння, а наступного дня відбулося освячення цієї церкви. А 10 листопада, 1991 року, віруючі молитовно відзначали перше престольне свято свого небесного покровителя – прп.Іова Почаївського.

Диякон Іоан Добромильський

Фотоальбом>>>