Єпископ Дрогобицький Філарет взяв участь в засіданні Комітету з біоетики та етичних питань при Священному Синоді УПЦ

15 листопада, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі  відбулося робоче засідання Комітету з біоетики та етичних питань при Священному Синоді Української Православної Церкви.

У засіданні взяли участь: голова Комісії  єпископ Макарівський Іларій, голова Синодального відділу з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів єпископ Дрогобицький Філарет, голова Синодального відділу з благодійності та соціального служіння архідиякон Сергій Косовський, головний редактор "Церковної Православної газети" ігумен Лонгін (Чернуха), заступник Голови Синодального відділу з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів протоієрей Геннадій Батенко,  представник УПЦ при громадській раді МОЗ України протоієрей Владислав Софійчук, директор Інституту медичного і фармацевтичного права та біоетики Академії адвокатури України Радміла Грєвцова, відповідальний секретар Комісії з питань біоетики при НМУ ім. О.О. Богомольця Анатолій Єгоренков, доктор біологічних наук Георгій Коробейніков, співробітник Синодального відділу благодійності та соціального служіння,  секретар Комітету Геннадій Таранюк.

Зокрема, були обговорені питання порядку та регламенту роботи, а також було розглянуто проект резолюції щодо практики трансплантології в Україні.

Комітет з біоетики та етичних питань було утворено згідно рішення Священного Синоду Української Православної Церкви (журнал №51 від 23.12.2010 року) з метою етичної оцінки сучасних біологічних, медичних, соціальних та інших інновацій, технологій та проектів, а також явищ суспільного життя з позицій православно-християнського віровчення. Комітет під головуванням преосвященного Іларія єпископа Макарівського, вікарія Київської Митрополії складається з постійних членів та експертної Ради, до якої входять провідні вітчизняні науковці медики, соціологи, фахівці з медичної та біологічної етики та права.

Офіційний сайт УПЦ