Єпископ Дрогобицький Філарет взяв участь у засіданні круглого столу "Проблеми захисту права людини на життя та репродуктивне відтворення"

11 листопада, голова  Синодального відділу з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів єпископ Дрогобицький Філарет взяв участь у засіданні круглого столу "Проблеми захисту права людини на життя та репродуктивне відтворення", яка проходила на базі Інституту медичного і фармацевтичного права та біоетики Академії адвокатури України.

Ініціаторами засідання виступили Українська Православна Церква та Всеукраїнська громадська організація "Спаси і сохрани". Учасниками круглого столу були Григорович Лілія Петрівна, секретар комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, доктор Анн-Марі Дуге професор Тулузського університету (Франція), президент Асоціації з навчання та досліджень медичного права, Т.В. Варфоломеєва, ректор Академії адвокатури України, президент Спілки адвокатів України, Радміла Юріївна Гревцова, директор Інституту медичного і фармацевтичного права та біоетики ААУ.

В програмі заходу розглядались питання демографічної ситуації в Україні та інших європейських країнах: проблеми і шляхи вирішення, філософсько-богословські аспекти захисту права людини на життя та репродуктивне відтворення, етичні імперативи і законодавчі можливості попередження абортів в Україні, шляхи вдосконалення законодавства України з питань репродуктивного відтворення людини.

Єпископ Філарет на засіданні дав філософсько-богословську точку зору на проблему розповсюдження абортів та сурогатного материнства, та взяв участь у дискусіях засідання круглого столу.

Наприкінці всіма учасниками була узгоджена та прийнята резолюція.