Димитріївська поминальна субота

5 листопада, у Димитріївську поминальну суботу, вікарій Львівської єпархії єпископ Дрогобицький Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому храмі міста Львова.

Його Преосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Володимир Шарабура та клірики цього храму.

Після читання Євангелія владика звернувся до віруючих зі словами проповіді: "Коли ми замислюємося про загробне життя людей, ми завжди думаємо про суд. Дійсно, що означає Божий суд? Ми мислимо про це, користуючись своїми власними категоріями мислення. Ми думаємо про це в межах нашого людського досвіду, і нам здається, що Божий суд, як і земний, - це рішення судді: чи піде людина направо або наліво, успадковує вона життя вічне або вічну погибель.

Сьогоднішнє Євангельське читання допомагає нам зрозуміти, що таке Божий суд. Апостол і Євангеліст Іоанн Богослов говорить буквально наступне: "Суд полягає в тому, що світло з'явилося у світ. Бо люди, котрі роблять зло ненавидять світло і не йдуть до світла, щоб не були викриті їхні справи. А той хто живе по правді йде до світла, щоб були діла їхні явні.

Кожен може зберегти здатність відрізняти добро від зла і правду від брехні лише у світлі Христової істини. Це означає, що світло Христове, світло Євангелія повинно бути для кожного неминущим мірилом, самим стійким і вічним критерієм, застосовуючи який, людина здатна відрізнити добро від зла, а правду - від неправди".

Також за Богослужінням Преосвяшенніший єпископ Філарет проголосив молитву за зцілення Блаженнішого Митрополита Володимира.

Після Літургії була відслуженна панахида за всіма померлими.

В кінці Богослужіння настоятель храму отець Володимир висловив слова подяки архієрею за спільну молитву.

Прес-служба Львівської єпархії