Неділя 20-а по П'ятидесятниці

У неділю, 30 жовтня, вікарій Львівської єпархії єпископ Дрогобицький Філарет звершив Божественну літургію в храмі на честь св. рівноапостольного князя Володимира на Сихові в м.Львові.

Його Преосвященству співслужили настоятель храму прот. Володимир Кузьо, духовенство Свято-Георгіївського кафедрального храму священик Назарій Швець і диякон Олександр Бабій.

Після читання Євангелія Владика Філарет звернувся до віруючих зі словами проповіді: "...Христос в прочитаному сьогодні уривку в притчі про сіяча говорить про слухання: "хто має вуха чути так чує" і "почуйте, як ви чуєте" - тобто зверніть увагу, поставте перед собою питання про те, як ви чуєте слово Боже.

Боже слово ми чуємо з року в рік в Євангелії, що читається в церкві, ми самі читаємо його день у день; що ж ми почули в цьому євангельському читанні? Ми зустріли Бога і повірили в Нього; ми зустріли Господа нашого Ісуса Христа, ми назвалися Його ім'ям, християнами: але які плоди принесли ми?..... ....Хіба ми схожі на Того Бога, в Якого ми віримо? Якщо ми віримо в любов, якщо любов - останнє і все, що складає сенс життя, - чи можемо ми сказати, що ми цю благу, рятівну звістку про любов почули не тільки слухом, а й розумом, і серцем? Почули серцем так, щоб зайнятися любов'ю, почули розумом так, щоб постійно ставити собі питання: слова, які я кажу, мої дії, вчинки, моє життя в цілому - виражають любов або є запереченням всієї моєї віри? .. Бо якщо ми не втілюємо любов у життя, то наша віра лише на словах....."

Після Літургії Преосвященніший єпископ Філарет звернувся зі словами вдячності до настоятеля храму отця Володимира  та парафіян, що в скрутні часи вони разом відстояли канонічне православ'я.

На згадку про першу службу Владика подарував храму копію чудотворного образу Київо-Барської ікони Божої Матері, який знаходитьься в Хресто-Воздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври.

Дивитися альбом повністю >>>