День памяті Собору Волинських святих

 

У неділю, 23 жовтня, архієпископ Львівський і Галицький Августин, на запрошення Керуючого Луцькою єпархією Високопреосвященнішого митрополита Луцького і Волинського Ніфонта, взяв участь в урочистостях на честь Всіх святих землі Волинської.

З нагоди престольного свята напередодні, у суботу, 22 жовтня, відбувся хресний хід від Свято-Покровського кафедрального храму до храму Всіх святих землі Волинської, що на 33-му кварталі, де була звершена святкова всеношна архієрейським чином.

В сам день свята владика Августин разом із сонмом інших архієреїв співслужив Високопреосвященнішим митрополитам Вишгородському і Чорнобильському Павлу, настоятелю Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври та Луцькому і Волинському Ніфонту, а також Високопреосвященнішому архієпископу Білогородському Миколаю, вікарію Київської митрополії за Божественною літургією у храмі Всіх святих землі Волинської.

Проповідь на тему Євангельського читання виголосив Високопреосвященніший митрополит Павел. Треба зауважити, що читання звершувалось з двох Євангелій. Перше – з факсимільного видання унікального манускрипту середини XIV століття ― Луцького Євангелія, однієї з найдавніших рукописних пам’яток української мови, видання якого здійснила Волинська єпархія Української Православної Церкви, а друге – зі звичайного сучасного богослужбового Євангелія. Проповідь на запричасному виголосив ректор Луцької Духовної семінарії протоієрей Сергій Ющик.

Після богослужіння відбувся хресний хід навколо храму.

Прес-служба Львівської єпархії