День обрітення мощей свт. Філарета, митрополита Київського і Галицького

23 жовтня, в день, коли Церква молитовно згадує день обрітення чесних мощей святителя Філарета Амфітеатрова, митрополита Київського і Галицького (1994), вікарій Львівської єпархі єпископ Дрогобицький Філарет, святкує свій День Ангела.  Напередодні Владика звершив всеношну у Свято-Георгіївському храмі у м. Львові.

Йому співслужив ієрей Ярослав Шовкеник, настоятель храмового комплексу на честь прп. Сергія Радонезького у м. Києві, почесним настоятелем якого є Преосвященніший владика Філарет. Отець Ярослав прибув щоб привітати Владику і передати йому вітання від парафіян Свято-Сергіївської парафії.

Вранці 23 жовтня біля Свято-Георгіївського храму єпископа Філарета з урочистим дзвоном і хлібом-сіллю вітали староста церковної громади Олександр Бойко, духовенство храму і парафіяни. «Ваше Преосвященство, сьогоднішній день Вашого тезоіменитства особливий день у Вашому житті: Ви вперше святкуєте його у святительському сані. Звершуючи Божественну літургію Ви будете підносити свої молитви до Вашого Небесного покровителя як святитель до святителя» – сказав Олександр Бойко.

Преосвященніший владика Філарет очолив святкову Божественну літургію, якому співслужили секретар єпархії прот. Богдан Білас, настоятель Свято-Георгіївського кафедрального собору прот. Роман Коломийчук, прот. Євгеній Щирба, ігум. Феодосій (Оленич), клірик Уманської єпархії протод.Іоанн,протод.Роман Василина, диякон Олександр Бабій.  Особливого піднесення богослужінню надав чудовий голос протодиякона Іоанна, клірика Собору Святителя Миколая Чудотворця у м. Умані Черкаської області, який разом з архієрейським хором під керівництвом протодиякона Валерія Калінчука супроводжував богослужіння.

Після читання Євангелія єпископ Філарет виголосив проповідь, в якій розмірковував над словами Спасителя: «Яка користь людині, якщо вона здобуде весь світ, а душу свою занапастить?» (Мф.16, 26). Зокрема Владика сказав, що усі слова Святого Письма відкривають людині Божественну істину, але є слова, які торкаються людської свідомості своїм особливим наповненням. Такими є і ці слова Спасителя. Відповідь на Його запитання проста: ніякої користі не має людина від того, що здобуде весь світ. Мало того – вона ще й душу свою занапастить. Сучасне суспільство не розуміє цього, воно не хоче жити так, як вчить Святе Письмо. В цій фразі Господь відкриває божественний пріоритет цінностей, яким має слідувати людина на шляху самовдосконалення. Починаючи цей шлях з навчання, людина протягом усього життя здобуває знання; вона створює сім’ю і виховує дітей, щоб передати ці знання далі. Вона ставить перед собою задачі і вирішує їх. Людина, яка має більш піднесені прагнення, ставить собі більш високу планку досягнень. І це добре, інакше суспільство не розвивалося б. Господь не закликає нас не пізнавати та не здобувати світ. Він застерігає, щоб пізнаючи його, ми не нашкодили собі. Господь ставить перед нами задачі, показуючи пріоритет цінностей, які будуть корисними тоді, коли людина зможе поставити свої задачі в рамки Божественних пріоритетів.

Є речі, задачі та цілі необов’язкові, котрі ми можемо випустити з уваги у нашому житті. Проте, існують цінності абсолютно незаперечні. Святе Письмо вчить нас, що такою цінністю є людська душа, яка вічно перебуває в Бозі. Все руйнується, і цей світ також, а душа, що любить Бога, перебуватиме з ним вічно. До цього ми і маємо прямувати.

Після закінчення Божественної літургії владика Філарет приймав привітання.

Секретар Львівської єпархії протоієрей Богдан Білас привітав владику Філарета від імені працівників єпархії і передав теплі вітальні слова від Керуючого єпархією архієпископа Львівського і Галицького Августина. Отець Богдан побажав Владиці завжди перебувати під молитовним покровительством святителя Філарета і висловив сподівання, що в найближчий час буде закладено наріжний камінь у будівництво кафедрального собору.

Настоятель Свято-Георгіївського храму протоієрей Роман Коломийчук виголосив слова привітання від парафіян: «Сьогодні у нашій Церкві прославляється Ікона Божої Матері «Акафістна», а також 26 зографських мучеників, які віддали життя за Христа, тож бажаю Вам, Владико, пронести вірність святому Православ’ю через усе своє життя.»

Обласний благочинний, настоятель Свято-Петро-Павлівського храму у м. Жовкві протоієрей Стефан Хомин подарував Владиці запрестольний хрест і запрестольні ікони із зображенням Пресвятої Богородиці і Спасителя. Отець Стефан передав вітання від жовківчан і сказав: «Я вірю, що ви завжди будете щирі молитви возносити за нас. Нехай вам Бог допомагає і ваш Небесний покровитель».
Від імені співробітників Генерального Консульства Російської Федерації у Львові вітальну адресу зачитав Генеральний Консул Олег Юрійович Астахов.
Від дрогобицького духовенства Владику Філарета привітав настоятель Свято-Іовського кафедрального Собору у м. Дрогобичі протоієрей Миколай Мандзюк.

Ігуменя Варвара привітала владику Філарета від імені насельниць Свято-Преображенського жіночого монастиря і побажала милості Божої, щоб кожна хвилина часу його життя була присвячена служінню Богу.

Преосвященніший єпископ Філарет подякував за щирі привітання і добрі слова. «Дорогі отці,  - сказав Владика, - День Ангела – в житті людини особливий день. А для священнослужителя цей день ще й дуже важливий. Адже ми молитовно звертаємось до свого Небесного покровителя, який є для нас прикладом у житті і служінні Богу та ближньому.  У той час, коли святитель Філарет Київський керував нашою Церквою, було два Філарети – він і Філарет Московський. Імператор Микола І казав: « Допоки у мене в Москві Філарет «Мудрий», а у Києві – Філарет «Милостивий» - я за державу спокійний». І сьогодні ми звертаємось до святителя Філарета, щоб його молитвами Господь дав і нам таке ж милосердне серце. Мені приємно, що в цей день я перебуваю на Львівщині. Я тут вже 9 місяців і хочу запевнити паству тими ж словами, які я сказав у день свого наречення у єпископа: «Я прийшов до Львова і хочу стати добрим пастирем для всіх. Пройшов час, я побачив відношення до мене, з багатьма із вас я потоваришував і тепер скажу: «Я мушу стати добрим пастирем для усіх вас!» Покладаюся на ваші молитви, на вашу підтримку, дякую вам за все і хай береже вас усіх Господь»!

Прес-служба Львівської єпархії

Дивитися альбом повністю >>>