У Личаківській виправній колонії № 30 було звершене Таїнство Хрещення

ДВА ТАЇНСТВА ОДНОЧАСНО

«...Да будет ми живот вечный...»


Церковна громада Почаївської ікони Божої Матері діє у  Личаківській виправній колонії № 30 вже понад 15 років. Сьогодні старостою громади є засуджений Олександр Романов, який вболіває за своїх одновірців та турбується щоб хлопці духовно вдосконалювалися та відвідували катехізаційні бесіди, які всі ці роки проводить місіонер Олександр Бойко.

У дружньому спілкуванні із своїм сусідом по гуртожитку Саша Романов дізнався про те, що Сергій Фокшек досі не охрещений. З братньою турботою Саша пояснив йому ущербність життя без Христа і святих Таїнств Церкви. Хлопці, знаючи, що 16 жовтня в установі буде звершуватися Божественна літургія, звернулися до священиків Львівської єпархії УПЦ, які опікуються громадою, з проханням охрестити Сергія.

Зранку у суботу біля виправної колонії священиків чекав психолог установи молодший лейтенант внутрішньої служби Василиха Олег Ігорович.
У ВК-30 богослужіння відбуваються у приміщенні їдальні-клубу. На сцені стоїть престол та встановлений іконостас. А збоку, біля жертвенного столика, священик Сергій Резніков почав підготовку до богослужіння.

Цікаво зауважити, що під сценою є приміщення, яке використовується як молитовна кімната. Ось у цій кімнаті мало звершуватись таїнство хрещення Сергія Фокшека. Спеціально для хрестин священик Василій Марунчак привіз купіль, в якій було охрещено вже багато і дітей і дорослих у свято-Троїцькому храмі. Перед початком Хрещення отець Василій провів оглашення, роз’яснив Сергію Символ Православної віри, прийняв сповідь. Особливо зворушив присутніх спів хористів, які супроводжували співом Літургію, що саме в цей час звершувалась на сцені над головами учасників Хрещення. Хрещеними батьками Сергія стали психолог установи Олег Василиха і помічник архієпископа Августина з питань тюремного служіння Оксана Костенко. Місіонер Олександр Бойко потурбувався про те, щоб новоохрещений зодягся у нову білу сорочку, що символізує чистоту душі, чистоту нового життя у Христі. Він також приніс хрестик, який отець Василій надів на хлопця. Всі привітали Сергія з тим, що він тепер є християнином, братом у Христі та наслідує Царство Небесне.

Після завершення хрещення всі приєднались до громади, яка молилась за Божественною літургією. Отець Василій приступив до сповіді засуджених, а Сергій з хвилюванням чекав першого у своєму житті причастя.

У проповіді отець Сергій сказав, що потрібно зрозуміти для чого ви перебуваєте у в’язниці. І намагатись використати цей свій обмежений, утиснений стан для переосмислення життя і здобути користь для своєї душі.

 

Для прес-служби Львівської єпархії Оксана Костенко