Єпископ Дрогобицький Філарет бере участь у Світовому громадському форумі "Діалог цивілізацій"

Можливі сценарії майбутнього, перспективи політичного, економічного і духовного розвитку світового співтовариства в умовах кризи обговорюють учасники IX щорічної сесії Світового громадського форуму «Діалог цивілізацій».

Форум відкри вся 7 жовтня 2011 на грецькому острові Родос і зібрав представників 50 держав.

«" Діалог цивілізацій "- довгостроковий проект, спрямований на зміцнення почав дружби і співробітництва між людьми різних культур і переконань, - підкреслив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил у вітанні, направленому учасникам форуму. - Відрадно відзначити, що за минулі роки форум отримав широке міжнародне визнання, став важливим компонентом світової дискусії про майбутнє людства, яке немислиме без збереження мовного, релігійного та культурного різноманіття ».

Серед загроз, з якими сьогодні стикається світове співтовариство, Святіший Владика виділив ігнорування цивілізаційних відмінностей між народами і нав'язування уніфікованих стандартів способу життя. «Сподіваюся, що діалог цивілізацій і надалі буде ефективним засобом збереження власної віри, культури та традицій перед обличчям мінливого світу», - зазначив Предстоятель Руської Православної Церкви.

У роботі форуму беруть участь митрополит Омський і Тарський Володимир, митрополит Ахайскій Афанасій, єпископ Дрогобицький Філарет, головний редактор Видавництва Московської Патріархії протоієрей Володимир Сілов'єв, настоятель храму московського храму святителя Миколая в Толмачах протоієрей Миколай Соко лов, представник Російської Православної Церкви при європейських міжнародних організаціях протоієрей Антоній Ільїн, відповідальний редактор «Журналу Московської Патріархії» С.В. Чапнін, професор С.С. Хоружий та ін

На відкритті виступили співголови форуму - голова ВАТ «РЖД» В.І. Якунін і федеральний канцлер Австрії в 2007-2008 рр.. Альфред Гузенбауер.

«Поточна криза підводить основні підсумки глобалізації», - підкреслив у своєму виступі В.І. Якунін. Він зазначив, що головним результатом глобалізації є створення віртуальної фінансової економіки, абсолютно вільною і повністю відірваною від реальної економіки. Така свобода, більше схожа на свавілля, стала тупиком суспільного розвитку. «Криза економічна постає як цивілізаційна криза всіх світових проектів європеїзму: мондіалізму, євроатлантичного консенсусу та глобалізації», - уклав виступаючий.

8 і 9 жовтня учасники форуму обговорять широке коло проблем, пов'язаних з новими соціальними реакціями на диспропорції сучасного світу, крос-культурними міжнародними інституціями та проблемами постсекулярного суспільства, повідомляє «Церковний вісник».