Архієпископ Львівський і Галицький Августин взяв участь в урочистостях з нагоди 1010-річчя Свято-Успенського Святогірського Зимненського монастиря

24 вересня в день пам’яті Зимненської ікони Божої Матері відбулися урочистості з нагоди 1010-річчя Свято-Успенського Святогірського Зимненського жіночого монастиря та 20-річчя відродження обителі після богоборчого періоду. Божественну літургію в день пам’яті головної святині обителі – Зимненської ікони Божої Матері – очолив Предстоятель Польської Православної Церкви Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва, який перебуває з візитом в Українській Православної Церкві.

Блаженнішому Митрополитові Савві співслужили митрополит Луцький і Волинський Нифонт, митрополит Овруцький і Коростенський Симеон, митрополит Вишгородський і Чорнобильській Павел, архієпископ Львівський і Галицький Августин, архієпископ Мукачевський і Ужгородський Феодор, архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, єпископ Васильківський Пантелеїмон та духовенство Волинської та Володимир-Волинської єпархій. На ювілей до монастиря прибули численні прочани. За богослужінням співав хор студентів Київської Духовної Академії і Семінарії.

З ювілеєм матушку-ігуменію та сестер Ставропігійного монастиря привітав священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

По закінченні богослужіння Предстоятель Польської Православної Церкви подарував обителі образ Ченстаховської ікони Божої Матері та отримав в дар від сестер монастиря образ Зимненської ікони Божої Матері.

Зимненський монастир був заснований на місці зимньої резиденції святого рівноапостольного князя Володимира на західному кордоні Київської Русі.

Докладніше про історію Свято-Успенського Святогірського Зимненського монастиря читайте >>>

orthodox.org.ua