Архієпископ Львівський і Галицький Августин взяв участь у відспівуванні митрополита Никодима (Руснака)

 

У суботу, 17 вересня, в Свято-Благовіщенському кафедральному соборі м. Харкова було звершено відспівування Високопреосвященнішого митрополита Харківського і Богодухівського Никодима, після чого тіло спочилого архіпастиря було поховано поруч з вівтарем приділа на честь святителя Мелетія Харківського нижнього храму Свято-Благовіщенського собору.

Божественну літургію та  чин архієрейського відспівування і поховання звершили: митрополити Крутицький і Коломенський Ювеналій, Луганський і Алчевський Іоанникій, Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, Миколаївський і Вознесенський Питирим, архієпископи:  Білоцерківський і Богуславський Митрофан (керуючий справами УПЦ), Львівський і Галицький Августин, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Ізюмський Онуфрій, Почаївський Володимир,  Полтавський і Миргородський Филип, Бориспільський Антоній, єпископи: Макіївський Варнава, Новокаховський і Генічеський Філарет,  Шепетівський і Славутський Діонісій.

На богослужінні в Свято-Благовіщенському кафедральному соборі були присутні голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, Харківський міський голова Геннадій Кернес.

В останню путь провести свого правлячого архієрея зібралися священнослужителі та багаточисльні віруючі Харківської єпархії.

Митрополит Харківський і Богодухівський Никодим (Руснак) відійшов до Господа ввечері 15 вересня, на 91-році життя. Це сталося в його архієрейській резиденції, що на території Свято-Покровського чоловічого монастиря Харкова.

Нагадаємо, що митрополит Никодим з 27 грудня 1988 року по 13 вересня 1989 року був митрополитом Львівським і Дрогобицьким.