Архієпископ Львівський і Галицький Августин звершив чин освячення купола з хрестом на храм у виправній колоній №30

Ранок 9 вересня розпочався, по-осінньому, дощем і мрякою.  Проте учасників події, яка була запланована на сьогоднішній день у ВК-30,  похмура погода не збентежила: члени церковної громади на честь Почаївської ікони Божої Матері поспішали завершити монтаж купола і барабана з іконами,  які через кілька годин будуть встановлені на даху церкви. Поки готувались до урочистого богослужіння, небо над церквою прояснилося, хмари розійшлися і сонечко освітило будівельний майданчик.

Будівництво церкви у ВК-30 розпочалось 19 листопада 2010 року, і втішно, що за такий короткий термін вона вже увінчалась куполом з хрестом, які митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (Лебідь), намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври подарував православній громаді ВК-30, низький йому за це уклін.

Церкву будують засуджені на кошти, які жертвують парафіяни Львівської єпархії Української Православної Церкви та деякі благодійники, які побажали залишитися невідомими.

Сьогодні в установу завітали архієпископ Львівський і Галицький Августин, голова відділу з тюремного служіння Львівської єпархії протоієрей Володимир Шарабура, архімандрит Севастіан (Деркач), який є духівником установи, священик Павел Давиденко і протодиякон Валерій Калінічук, диякони Володимир Каплун і Максим Тиртишний. Гостей зустрічали: перший заступник начальника установи майор внутрішньої служби Віблий Р.В.  та заступник начальника установи з соціально-виховної і психологічної роботи старший лейтенант вн. сл. Павлусь П.М.

Цього дня у ВК-30 відбувалось засідання адміністративної комісії по застосуванню заохочувальних норм, у якому брав участь заступник начальника з соціально-виховної і психологічної роботи Управління державного Департаменту з виконання покарань у Львівській області майор внутрішньої служби Слопик І.Б. Попри велику зайнятість він знайшов час, щоб побачити цю видатну подію. Сподіваємось, що архієрейська молитва в такий день сприятиме позитивному вирішенню справ засуджених.

Владика Августин звершив чин освячення купола з хрестом і освятив образи на барабані. Востаннє бажаючі приклалися до ікон на барабані та до хреста і всю конструкцію стали кріпити до стріли підйомного крану. Цікаво, що під час освячення дув досить сильний вітер, та в момент, коли купол розпочав свій політ на стрілі крану, у повітрі запанувала тиша. Під спів тропарів Почаївській іконі Божої Матері купол повільно поплив в небо, сяючи позолотою у сонячному промінні. Завдяки майстерності кранівника Степана Новосядла конструкція опустилася точно на підготоване місце.

Віднині золотий купол з хрестом, який видно здалеку, показує, що і за колючим дротом християни моляться Богу і сподіваються на Його милість.

Помічник архієпископа Августина з тюремного служіння

Оксана Костенко для прес-служби Львівської єпархії.   

Фото Валерія Калінчука