Архієпископ Львівський і Галицький Августин відвідав свято Білоруської писемності

 

4 вересня, архієпископ Львівський і Галицький Августин відвідав м. Ганцевичи, Білорусь, з нагоди свята «ДЗЕНЬ БЕЛАРУСКАГА ПІСЬМЕНСТВА», яке за доброю традицією відзначається в першу неділю вересня. Цього року свято стало 18-м за рахунком. Головною його метою є пропаганда кращих традицій білоруської культури, друкованого слова і духовності білоруського народу. З Ганцевицьким районом пов'язана доля багатьох відомих людей. На знаменитій Поліській землі починав свій творчий шлях видатний фольклорист, етнограф, публіцист, мовознавець Олександр Сержпутовський. Місцеві мешканці пишаються  тим, що на їхній землі починав свою вчительську діяльність білоруський пісняр Якуб Колас, який написав тут першу книгу "У поліській глушині" знаменитої автобіографічної трилогії "На роздоріжжі".

У відкритті свята взяли участь представники культурної громадськості, місцеві жителі, співробітники Міністерств культури, інформації та інших відомств, зарубіжні дипломати. Віце-прем'єр Білорусі Анатолій Тозік зачитав вітальне слово Президента. Олександр Лукашенко відзначає, що День білоруської писемності став знаковою подією у культурному житті країни, що свідчить "про багатство історичної спадщини і духовних традицій нашого народу". У коментарі БелаПАН міністр культури Павло Латушко зазначив, що свято писемності "вже вписане в число найважливіших подій країни". "Дуже важливо, що ми звертаємося до наших витоків, коренів, писемності, якими ми можемо пишатися ще з часів Єфросинії Полоцької, Симона Будного, Купали, Коласа, Короткевича, Бикова та багатьох інших представників нашої культури",  – сказав він.

Програма  урочистих заходів у Ганцевичі передбачала проведення 3-4 вересня Республіканської науково-просвітницької експедиції "Дорога до святинь" з Благодатним Вогнем від Гробу Господнього, науково-практичної конференції "Ганцевічскіе читання", спортивних конкурсів, концерт заслуженої артистки Республіки Білорусь Ірини Дорофєєвої. Особливістю свята стало відкриття Алеї писемності, яка прославляє імена Якуба Коласа, місцевих поетів-земляків.

У неділю, 4 вересня, свято розпочалося з Божественної літургії у храмі на честь святителя Тихона, Патріарха Московського і всієї Русі, яку очолив Преосвященніший єпископ Туровський і Мозирський Стефан. Владиці співслужили Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин, Преосвященніший єпископ Брестський і Кобринський Іоанн, Преосвященніший Веніамін, єпископ Борисовський, вікарий Мінської єпархії і чисельне духовенство.

Продовжилось святкування фестивалем книги і преси, церемонією нагородження переможців Республіканського конкурсу на найкращий літературний твір 2010 року, презентацією білоруських видавництв.

Під час свята працював літературний майданчик "Брестські голоси", літературний дитячий майданчик "Усі ми родом з дитинства", дитячий майданчик "Брестські забавлянки", "місто майстрів", відбувалися концерти колективів художньої самодіяльності області, виставки стародруків з фондів Національної бібліотеки, продукції підприємств та організацій району, ярмарок сільських подвір'їв, пересувна виставка «Геній землі Білоруської", присвячена М. Богдановичу. Районний краєзнавчий музей запропонував виставку історико-культурної спадщини району, виставку книг Я. Коласа.

У супроводі представників районної адміністрації архієпископ Августин разом із головою Білоруського общини у м. Львові генералом-майором Куліковим С.В. відвідав заходи, а також дав інтерв’ю для телебачення.

Свято завершилось феєрверком.

Прес-служба Львівської єпархії

Дивитися альбом повністю >>>