Архієпископ Львівський і Галицький Августин взяв участь у святкуванні 85-річчя з Дня народження архієпископа Перемиського і Новосанчівського Адама

Не буває випадкових днів, – все закономірно, все має своє місце і час в руках і задумах Творця. Також і в Церковному Календарі нема жодного дня, не освяченого Іменем Святого чи Святою Подією. Але й бувають дні особливі, що поєднують в собі не одне Ім’я, не одну Подію.

Цього Божого дня – 14 серпня (за старим стилем – 1 серпня) Свята Православна Церква відзначає: Винесення Чесного Хреста – Древа Господнього, Славлення Всемилостивого Спаса і Пресвятої Богородиці ( в народі  - Першого Спаса); Мучеників Маккавеїв (в народі - Маковія), перший день Успенського посту; і, нарешті День, коли в 988 році наш князь Володимир Великий водою і Духом розпочав Хрещення наших предків у Дніпрових хвилях.

І саме цей день Боже Провидіння вибрало для народження майбутнього Православного Владики Підкарпаття – Архипастиря зустрічі тисячоліть.

Все життя Високопреосвященнійшого кир Адама – Архієпископа Перемиського і Новосанчівського віддзеркалене в даті Його народження: мучеництво старозаповітних братів Маккавеїв, їх Матері та Учителя – виразно передбачило трагедію 1947 року – акцію «Вісла», коли 19-літній майбутній Владика, а тоді ще Олександр Дубець, з матір’ю та молодшою сестрою (батько загинув в Осьвєнцімі) назавжди покинули рідну Фльоринку на Лемківщині, поділивши гірку долю вигнання всього рідного люду... Мабуть тоді Олександр й відчув тягар власного Хреста, даного йому, як пророцтво майбутнього. І покірно ніс Його стежками життя, часто тернистими стежками, прямуючи до відродження і утвердження стародавної Православної Перемиської єпархії. А може вже й тоді розпочався його перший день посту, як прообраз чернечого подвигу?

    *   *   *

У неділю вранці, 14 серпня, в день 85-ліття Владики Кир Адама, урочисті дзвони сповістили про початок Святої Божественної Літургії в сяніцькому кафедральному соборі Святої Тройці, котру очолив Його Блаженство, Блаженнійший Кир Сава, Митрополит Варшавський і всієї Польщі. Співслужили Його Блаженству господар нашої Єпархії, Достойний Ювіляр Високопреосвященнійший Кир Адам, Його Високопреосвященство Кир Августин, Архієпископ Львівський і Галицький, Високопреосвященійший Кир Іоан, Архієпископ Пряшівський і всієї Словаччини, Високопреосвященнійший Кир Авель, Архієпископ Люблинський і Холмський,  Преосвященнійший Кир Паїсій, Єпископ Горлицький, а також велике число духовенства,  Багато вірних, котрі зібралися з усіх кінців Польщі і з-за кордону.   

Закінчились Свята Божественна Літургія, після чого всі присутні в церкві помолилися під час молебну, складаючи Всевишньому Творцю щиру подяку за сьогоднішній день, до якого благословенно всім нам було дочекати, щоб принести свої побажання нашому Владиці за всі вісімдесят п’ять тривожних, працьовитих і Богом натхненних років. 

Серед числа Ієрархів –  представник Української Православної Церкви, Його Високопреосвященство, Високопреосвященнійший Кир Августин, Архієпископ Львівський і Галицький, складаючи вітання, вручив Шановному Ювіляреві нагороду від Його Блаженства, Блаженнішого Кир Володимира, Митрополита Київського і всієї України – Орден св. Благовірного князя Ярослава Мудрого, від Високопреосвященнійшого Кир Павла, Митрополита Вишгородського і Чорнобильського – панагію, від Високопреосвященнійшого Кир Володимира, Архієпископа Почаївського – Ікону Почаївської БогоМатері і від себе особисто – напрестольний хрест. У своєму привітальному слові Високопреосвященнійший Владика Кир Августин склав Владиці Кир Адамові сердечні побажання,а також  підкреслив важливість духовного єднання поміж Львівською та Перемиською єпархіями. В свою чергу Високопреосвященніший Владика Кир Адам, складаючи подяку Владиці Кир Августинові, зокрема сказав:

«Дорогий Владико Августине! Ласкаво прошу прийняти мою щиру вдячність за прибуття на мій 85-літній ювілей, за Ваші щирі слова, нагороди і дарунки, котрі Ви привезли від Його Блаженства Митрополита Кир Володимира, Митрополита Кир Павла, Архиєпископа Кир Володимира і від себе особисто. Це завдяки Вашому посередництву вже вдруге я отримую від Його Блаженства Митрополита Кир Володимира нагороду Української Православної Церкви: минулого року – орден св. Петра Могили, а цими днями з нагоди мого 85 ліття – Орден Св. Благовірного князя Ярослава Мудрого. Це завдяки Вам, дорогий Владико, у Польщі відбулася презентація факсимільного видання Пересопницького Євангелія, і зміцнюються братні відносини між нашими Єпархіями.

Так, як Ви, дорогий Владико зауважили – наші Єпархії Перемиська і Львівська від прадавніх часів були однодумними, разом переживали лихоліття історії, відстоювали Торжество святого Православія в Галичині. 

Дорогий Владико! З багословення Блаженнійшого Митрополита Кир Володимира, Ви завжди позитивно приймаєте мої запрошення, не зважаючи на власні повсякденні турботи знаходите час і силу, щоб підтримати нас, православних у Польщі, де Вас щиро шанують, де маєте глибоку повагу і великий авторитет. Я глибоко зворушений тим, що Ви однак прибули на моє 85-ліття, хоч у цьому терміні у Вас була запланована поїздка на святий Афон. Сподіваюсь, що й на майбутнє наші братерські відносини будуть розвиватись в такому позитивному напрямі.

Нехай Всемилостивий укріпляє ваші духовні і фізичні сили на благо служіння Святій Українській Православній Церкві на многая і благая літа!»

Прес-служба Православної Перемиської єпархії
для прес-служби Львівської єпархії