Неділя 7-а по П’ятидесятниці

31 липня, у день памяті святих Отців шести Вселенських соборів, архієпископ Львівський і Галицький Августин очолив Божественну літургію у Свято-Іллінському храмі в м.Трускавці.

Його Високопреосвященству співслужили, вікарій єпархії єпископ Дрогобицький Філарет, настоятель храму прот.Петро Федак,  братія Свято-Успенської Почаївської Лаври на чолі з благочинним архімандритом Германом.

У цей день, напередодні престольного свята і дня пам’яті пророка Іллі,  було звершено чин освячення розписів храму, яке звершив Високопреосвященніший архієпископ Августин разом з Преосвященнішим єпископом Філаретом.

Після прочитання Євангелія Владика  Філарет звернувся до віруючих зі словами проповіді:

"Коли Господь дає нам це зір, коли світлий день, коли Він дає благодать, легко нам йти за Господом нашим й сповідувати Його. Але коли повна темрява, і ми ніби сліпі, як сліпонароджені, і ніколи нічого не бачили, то для людини подвиг - слідувати за Христом, говорити йому: «наставнику», - і, благаючи Його про зцілення, сповідувати віру в Нього.

Господь хоче навчити нас бути наполегливими у молитві, завжди молитися і не занепадати духом.

Сьогоднішнє Євангеліє нагадує нам, що молитва наша повинна бути з'єднана з безсумнівною вірою. Христос запитує сліпих: «вірите ви, що Я можу це зробити?» І відповідає їм: «По вірі вашій нехай буде вам». Він міг би, говорить святий Іоанн Златоуст, відразу всіх сліпих, німих і глухих на землі зцілити одним словом. Але що б це значило? Людина була б поставлена на один рівень з нерозумними істотами, без свободи волі і вільного вибору, позбавлений високого свого призначення.

Господь дарує не тільки зцілення одній людині, двом людям, не тільки когось німого і глухого робить здатним приносити хвалу Господу, але говорить нам, що якщо ми хочемо стати зрячими насправді, якщо наша хвала, сповідання імені Господнього не лицемірно, ми повинні співчувати і сліпоти, і страждання інших людей ."

Наприкінці богослужіння був звершений хресний хід навколо храму, після якого до всіх присутніх звернувся Владика Августин.

До престольного свята, яке храм буде відзначати 2 липня у день пам’яті пророка Іллі, благочинний Почаївської Лаври архімандрит Герман передав храму ковчег з частками мощей преподобних Іова и Амфілохія Почаївських.

Напередодні ввечері, у цьому ж храмі було звершено Всенощне бдіння, яке звершив вікарії Львівської єпархії єпископ Дрогобицький Філарет.

Прес-служба Львівської єпархії

Дивитися альбом повністю >>>