Місто Жовква долучилося до Всеукраїнської акції «Єдина Україна: Схід і Захід разом», яка присвячена 20-річчю незалежності України

24 липня, у день вшанування пам’яті рівноапостольної княгині Ольги, місто Жовква долучилося до Всеукраїнської акції «Єдина Україна: Схід і Захід разом», яка присвячена 20-річчю незалежності України.

У цей день, у Петро-Павлівський храм міста Жовкви прибув Високопреосвященніший архієпископ Львіський і Галицький Августин. В урочистій атмосфері Владику радо зустріли парафіяни церкви на чолі з митрофорним протоієреєм степаном Хомином - настоятелем храму. Архієпископ Августин очолив Божественну літургію, під час якої виголосив змістовну і повчальну проповідь.

Його Високопреосвященству співслужили: настоятель храму прот.Степан Хомин, ігумен Феодосій(Оленич), протодиякон Роман Василина та диякон  Іоан зі Львова. За богослужінням співали місцевий хор та архієрейський хор під керівництвом протодиякона Валерія.

На спільну молитву до храму Первоверховних апостолів Петра і Павла завітали учасники Всеукраїнської акції «Єдина Україна: Схід і Захід разом», представники обласної та районної влади. Гості зі Сходу привезли ікону Святогірської Божої Матері, до якої із щирими молитвами приклалися усі парафіяни церкви.

На пам’ять про цей історичний день Владика Августин подарував парафіянам ікони Святого апостола Андрія Первозванного, освячені в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі на мощах Святого апостола Андрея Первозванного, а діточкам вручив солодощі. Гостей зі Сходу та всіх парафіян привітав архієпископ Августин, настоятель храму та представник з області Роман Іванович Кураш. Керівник всеукраїнської акції «Єдина Україна: Схід і Захід разом» Світлана Кучеренко подякувала за теплу і зворушливу зустріч та підтримку організаторів проекту.

Всеукраїнська акція розпочалася 29 серпня 2010 року в м. Святогорську Донецької області . Із Свято-Успенської Лаври вирушив рушник, виготовлений монахами Лаври. З цієї нагоди єпископом Арсенієм була відправлена служба, на якій прихожани та паломники з різних куточків світу одностайно схвалили цю благодійну місію. Рушник подорожує областями України, містами і селами, поєднуючи у собі колорит та традиції різних регіонів нашої держави. У рамках Всукраїнської акції «Єдина Україна: Схід і Захід разом»  архієпископ Львівський і Галицький Августин разом з іншими священиками був присутній на центральній площі м. Жовкви, де освятили рушник  Львівщини, який буде долучено до загальної рушникової доріжки. Присутні на урочистості жовківчани та гості міста мали змогу прикластися до ікони Святогірської Божої Матері  на площі Вічевій. Рушникова доріжка довжиною більше шістдесяти метрів, яку розгорнули у Жовкві учасники акції, стала гарантом та підтвердженням того, що незалежно від географічного розташування всі ми є одним українським народом!

Вишитий представниками усіх областей рушник зберігатиметься у музеї Києво-Печерської Лаври.

Дивитися альбом повністю >>>