Керівник Духовно-просвітницького центру Михаїл Коник взяв участь у ІІ Міжнародному фестивалі «За життя – 2011»

 

7 – 9 липня 2011 року в Москві відбувся ІІ Міжнародний фестиваль соціальних технологій на захист життя і сімейних цінностей «За життя – 2011», в рамках якого також пройшов і  І з’їзд керівників єпархіальних відділів по соціальному служінні, духівників і старших сестер сестринств милосердя.

З благословення Високопреосвященнішого Архієпископа Львівського і Галицького Августина участь у даних заходах прийняв керівник Духовно-просвітницького центру на честь святих праведних Богоотців Йоакима і Анни Львівської єпархії УПЦ Михаїл (Руслан) Коник.

В Фестивалі прийняли участь понад 100 представників Росії, України, Білорусії, які обговорили проблеми демографії і питання надання допомоги вагітним жінкам,  що опинилися у важкій ситуації. Учасники фестивалю закликали суспільство до збереження життя ще ненароджених малюків.

В рамках Фестивалю пройшли збори координаторів захисту материнства в єпархіях РПЦ, а також відбувся показ і нагородження кращих проектів і методик в царині захисту життя дітей до народження, надання допомоги вагітним жінкам, по терапії постабортного синдрому, по інформаційно-просвітницькій роботі, соціальній рекламі і правозахисній діяльності. Всього нагороджено 24 проекти. Цікаво зазначити, що головний приз фестивалю це кришталева кулька з об’ємним зображенням дитятка, який перебуває в прозорій сфері.

Духовно-просвітницький центр на Фестивалі також презентував свою діяльність, адже Центр став першим єпархіальним центром захисту материнства, який створений на заклик Його Святійшества Патріарха Кирила в Руській Православній Церкві. Як зазначає, Михаїл (Руслан) Коник, для координаторів єпархій нашої Церкви робота по захисту цінностей сім’ї має стати провідною. Якщо людина зможе цю проблему пропустити через своє серце, то ця людина справді, зможе багато потрудитися в тому, щоб ця проблема була подолана. Ця людина здатна віддати своє життя за життя іншого, можливо ще й ненародженого.

Перший з’їзд керівників єпархіальних відділів по соціальному служінні, духівників і старших сестер сестринств милосердя був проведений Синодальним відділом по церковній благодійності і соціальному служінні за дорученням Архієрейского собору 2011 року (п. 36 Визначення Освященного Архієрейского Собору Руської Православної Церкви «Про питання внутрішнього життя і зовнішньої діяльності Руської Православної Церкви»). З’їзд зібрав більше 300 чоловік із 92 єпархій РПЦ з Росії, Білорусії, України, Казахстану, Латвії, Естонії, Франції, Литви, Узбекистану.
Центральною подією як Фестивалю, так і З’їзду,  була Літургія в Марфо-Маріїнській обителі, яку очолив Святійший Патріарх Кирило. Після читання Євангелія Патріарх звернувся із своїм пастирським словом, в якому, зокрема підкреслив особливе служіння православної сім’ї. «Сьогодні Церква звертається до народу нашого, молодих чоловіків і жінок, із закликом прийняти на себе відповідальність за народження дітей, - зазначає Патріарх, - можливо, приймаючи разом з тим і скорботи, і нестатки. Але хіба від цих скорбот хтось ставав нещасним? Хіба від цих нестатків хтось ставав ще більш обмеженим у своїх можливостях? Вся історія народу нашого свідчить про те, що це не так; і навіть за умов невисокого життєвого рівня люди, маючи великі сім’ї, раділи кожному немовляті, що народжувалося. Велич країни нашої, велич усієї історичної Русі є неможливою в умовах різкого скорочення народжуваності та небезпеки вимирання нації…Бог кожного закликає до служіння, Бог кожного закликає до життя за Його заповідями. Нам залишається лише відгукнутися на цей заклик і йти на зустріч Богові, затверджуючи любов, мир і правду у своєму житті і в житті світу, що нас оточує.»

Після Літургії Його Святійшество звернувся із словом вітання до учасників Фестивалю та З’їзду, де зокрема, зазначив про високе покликання людини творити діла милосердя. «Сьогодні в мене особливе слово, - звертається Патріарх до керівників єпархіальних відділів, - Пам’ятайте, що ви звершуєте … одне із найважливіших і перших діл. І, можливо, на цьому етапі, після Архієрейского Собору в лютому цього року, коли був даний старт загальноцерковнівній організаційній роботі в царині соціального служіння і благодійності, найголовніше – в доброму сенсі цього слова говорити, пропагувати, переконувати людей в необхідності підживлювати свої християнські переконання добрими справами, тому що без любові, за словами апостола, ми мідь дзвінка і кимвал, що брязкає (див. 1 Кор. 13:1), брязкальце, пустка, яскравий фантик, в середині якового немає нічого … Ніколи не зупиняйтеся, йдіть вперед. Пам’ятайте, що ваш шлях сьогодні – це той шлях, який благословила Церква історичним рішенням Архієрейского Собору. З вами Патріарх своєю молитвою і своєю любов’ю. Працюйте не покладаючи рук.»

Учасники З’їзду обговорили питання організації волонтерського служіння, допомоги бездомним, алкоголікам, наркоманам, співпраці з ЗМІ, організації роботи з жебраками при храмі. За підсумками З’їзду було прийнято підсумковий документ «Про перспективи розвитку церковного соціального служіння» (з текстом документу можна буде ознайомитися на цьому сайті трохи пізніше).

В документі, зокрема йдеться, що «соціальне служіння Церкви базується на наданні допомоги конкретній людині, на індивідуальному підході до потребуючого, а також на розумінні того, що в кожній людині … зберігається образ Божий. Тому  в багатьох сферах соціального служіння Церкви сьогодні має унікальний досвід. При цьому завдання церковної соціальної роботи – не дублювати функції держави, її головна мета – духовна: її учасники покликані навчитися любові. Діла милосердя спасительні: милосердне служіння допомагає людині   віднайти любов, а разом з нею – самовіддачу, покірність, довготерпіння, смиренномуріє та інші християнські чесноти.»

Учасники З’їзду закликали православних мирян до діл милосердя і підкреслили, що милосердне служіння є невід’ємною частиною повноцінного життя парафіяльної спільноти.


Прес-служба Духовно-просвітницького  центру